Oběsil se v cele. Policie uzavřela vyšetřování sebevraždy otčíma utýraného Marečka s jasným výsledkem

Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Foto: Archiv Josefa K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2020

Jednadvacetiletý otčím utýraného dítěte z Loun Josef K. si vzal život oběšením ve věznici. A to krátce poté, co od soudu odcházel s trestem 22 let odnětí svobody. Na jeho smrti se podle Vězeňské služby nepodílel nikdo další. Proto uzavřela vyšetřování červencového úmrtí ve valdické věznici jako sebevraždu bez cizího zavinění.

Tříleté dítě zemřelo minulý rok v únoru. Příčinou smrti bylo brutální týraní ze strany otčíma. Matka fyzickému násilí nebránila. 

Jedenadvacetiletý Josef K. zemřel několik dní poté, co mu pražský vrchní soud zpřísnil trest, a to na 22 let odnětí svobody. Původně ho poslal za mříže na 16 let za těžké ublížení na zdraví se smrtelným následkem. Odvolací soud ho však uznal vinným z vraždy.

Podle Vězeňská služby, kterou redakce ŽivotvČesku.cz oslovila, byl odsouzený v době úmrtí sám v cele. "Ano, mohu potvrdit, že v současné době šetříme úmrtí vězněné osoby. Bližší informace s ohledem na průběh šetření a GDPR sdělovat nemohu,“ uvedla již dříve pro ŽivotvČesku.cz mluvčí generálního ředitelství věznic Petra Kučerová.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

V případu je stíhaná i matka batolete, která své dítě před Josefem K. nebránila, a naopak jeho týrání strpěla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.