Oblíbená hvězda Instagramu Andula jezdí s expartnerem Františkem na dovolené. Návrat k němu ale absolutně odmítá. Vysvětlila, proč s ním tráví čas

Aneta Chovanová s dnes už bývalým partnerem
Aneta Chovanová s dnes už bývalým partnerem
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2022

Hojně sledovaná influencerka Aneta Chovanová alias Andula má za sebou rozchod se svým staronovým partnerem a otcem syna Františkem Doležalem. S touto informací se se svými sledujícími a fanoušky svěřila v únoru na sociální síti. Maminka tříletého Patrika podle svého tehdejšího vyjádření zůstává nad věcí a těší se na nové začátky. S otcem svého dítěte ale překvapivě jezdí na dovolené, což aktuálně zdůvodnila tím, že je to kvůli synovi a na jejich vztahu se nic nemění. Pro ŽivotvČesku.cz v souvislosti s rozchodem promluvil psycholog Jeroným Klimeš (55).

V létě měla proběhnout velkolepá svatba. Pro známou influencerku se mělo jednat už o druhou svatbu. O to víc její fanoušky zaskočilo, že mezi ní a jejím partnerem došlo k druhému rozchodu. "Důvěra z mojí strany byla asi trvale neobnovitelná," uvedla jako hlavní důvod rozkolu vztahu.

Uplynulo půl roku a Andula se rozhodla, že svým fanouškům vysvětlí, proč s otcem svého dítěte jezdí na dovolené. Na poslední vyrazili do Itálie. Někteří její fanoušci se tak totiž začali domnívat, že se k sobě rodiče tříletého chlapečka vrátili.

"Na dovolené jsme byli společně... jako rodiče. Jako přátelé. Ráda bych ale podotkla, že se k sobě nevracíme!!!! Oba si žijeme své vlastní životy, ale nejsem ten typ, co by svému dítěti někoho představoval po pár týdnech, měsících vztahu... Jsem vlastně dost zdrženlivá, a když někoho potkám, nejedu s ním hned a dovolenou a už vůbec ho nebudu brát ke svému synovi. To bude trvat hodně dlouho, než k tomu dojde. Takže na dovolené budeme jezdit společně, dokud to půjde. Náš syn je tak šťastný a my se mu snažíme dát, co nejvíce času stráveného s námi oběma. Momentálně má období, kdy nás vyžaduje oba. Ráda bych vás ale poprosila, abyste mě s Františkem přestali dávat dohromady, neb upřímně, nechci s ním v tomto ohledu spojována," uvedla v úvodu svého vyjádření oblíbená influencerka.

Andula si s podnikatelem Františkem Doležalem už prošla lecčím. Jelikož byl jejich vztah od začátku do jisté míry veřejný, už v době těhotenství oblíbená influencerka šokovala jejich nečekaným rozchodem. Tehdy se sympatická blondýnka netajila tím, že přišla na partnerovu nevěru. V období, kdy se žena těší na miminko si tak prošla peklem. I když spolu jako rodiče vycházeli bývalí partneři obstojně, jedna z nejvtipnějších influencerek žila se synem několik měsíců sama.

O to víc pak její fanoušky překvapilo, když na začátku loňského roku (2021) oznámila, že se s Františkem dali opět dohromady. Následovaly společné dovolené, bydlení a samozřejmě Vánoce ve třech. Vše vypadalo jako dokonalý happy end, když se Andula na konci léta loňského roku pochlubila zásnubním prstýnkem. Svatbu dvojice plánovala na léto tohoto roku.

Na veselku ale nedošlo a nedojde. Andula v únoru uvedla, že došlo na rozchod. Ten prý přetrvává. "Nemáme asi pro veřejnost standardní vztah, proto sem ani nemám potřebu dávat, zároveň s vámi ale chci sdílet naše zážitky. Další prosba ode mě k vám je, abyste mi neposílali, s kým si F. píše, nebo se vídá, je to naprosto jeho věc. Taktéž, abyste jemu laskavě nepsali, s kým jste viděli mě, nebo s kým jsem já v kontaktu. Náš vztah je vyřešený, ukončený před osmi měsíci a oba máme právo na soukromí. Comeback se nekoná a je mi vlastně líto, že tohle musím psát, neb mu nechci nějak ubližovat, nebo tady rozebírat naše životy. Proto se k tomuto vyjadřuji naposledy. Trávíme společně čas a budeme, dokud to půjde. Jsme rodiče, milujeme našeho syna a jeho štěstí je pro nás naprostou prioritou. Děkujeme za respekt a pochopení," dodala známá influencerka na svém Instagramu v takzvaném příběhu.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila špičkového psychologa Jeronýma Klimeše, zda »polovztah« udržovaný kvůli dítěti je funkční záležitostí.

"Někdy to funguje, ale hlavní problém je, že to nebývá symetrické, to znamená, že oba to nevnímají stejně. Příkladem - ona to nechce a on ve skrytu doufá, že by to mohlo jít. To bývá největší problém. Pak ještě větší problém je, když přijdou noví partneři, tak to dělá neplechu. Jinak kvůli dítěti je to dobré, to dítě má klid. Děti touží po tom, aby se rodiče dali dohromady, nebo byli spolu. Děti jsou rádi, když vidí oba rodiče, že jsou v klidu," dodal pro ŽivotvČesku.cz odborník se specializací na psychologii rodiny a partnerské vztahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.