Oblíbené země letních dovolených pohltily ohnivé plameny. Mluvčí CK upřesnila, jak je to s rušením zájezdů

Požáry - Ilustrační snímek
Požáry – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2021

Oblíbené balkánské země sužují více jak týden požáry, se kterými pomáhají i zkušení hasiči z České republiky. Právě během letní sezóny se v destinacích nachází hodně turistů. Například u Čechů vede velmi zasažené Řecko a řecké ostrovy v rámci dovolených nejvíce. "S organizátory zájezdů jsme v kontaktu – jak s delegáty, tak s cestovní agenturou. Lidé volají a zajímají se, jak je to konkrétně s jejich letoviskem. Pokud by si zájezd vybírali a vznikl by v místě dovolené nějaký problém, tak jim CK doporučí rozhodně jiné letovisko," sdělila mluvčí cestovní kanceláře Invia pro ŽivotvČesku.cz.

Celkem 15 vozidel a 36 hasičů vyslala Česká republika na pomoc do Řecka. Rozhodl o tom ministr vnitra Jan Hamáček (42) na doporučení ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (37). Právě Řecko patří k zemím, které zachvátily během hlavní letní sezóny ničivé lesní požáry. Podobně je na tom například Turecká riviéra nebo Itálie (Sardinie, Sicílie či Kalábrie a jiné). Oheň se stal obrovským problémem i pro Bulharsko nebo Španělsko. Přesto nedochází k rušení zájezdů a davy »dovolenkářů« míří do zasažených zemí.

"S organizátory zájezdů jsme v kontaktu – jak s delegáty, tak s cestovní agenturou. Zatím nemáme informace o tom, že by přímo naši klienti zažívali komplikace spojené s požáry. Ale samozřejmě je to naprosto hrozná situace. Lidé volají a zajímají se, jak je to konkrétně s jejich letoviskem. Pokud by si zájezd vybírali a vznikl by v místě dovolené nějaký problém, tak jim CK rozhodně doporučí jiné letovisko. Určitě by je tam v případě komplikací neposlala," řekla mluvčí cestovní kanceláře Invia Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Ministerstvo zahraničí již informovalo SMS zprávou Čechy v zasažených oblastech, kteří se přihlásili do aplikace DROZD, což je dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Doporučuje sledovat aktuální situaci a v případě potenciálních rizik cestu raději odložit a zbytečně nic neriskovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.