Obviněný Slávek Boura: Do procesu s vězením zasáhla vyšší moc, prozradil

Moderátor Slávek Boura
Moderátor Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Moderátor Slávek Boura (56) prožívá těžké období. Vedle pandemie koronaviru je tím hlavním problémem obvinění z pašování drog, kterému čelí. A trest, který mu hrozí, rozhodně není milosrdný. Jenže čekání na soud a naději ve zproštění viny je zatím v nedohlednu.

Síť drogových dealerů měla odhalit policejní akce zvaná Vombat, jejíž zásah byl nakonec úspěšný. Podařilo se jim totiž odkrýt skupinu pašeráků drog, mezi kterými byl údajně také známý moderátor Slávek Boura. Na jeho osobu dopadlo obvinění z drogového dealerství a podle všeho stál za pašováním neskutečných dvaceti kil těžkých návykových látek -  například heroinu, kokainu nebo pervitinu.

Moderátor pracoval pro cestovní kancelář a právě proto cestoval pracovně do Austrálie, na Nový Zéland a do Spojených států amerických. Měl za úkol, v rámci jeho zaměření na turismus, zhodnotit dané lokace. Jenže se zdá, že právě v tomhle policie viděla něco podezřelého. "Zatím nebyl žádný soud, který by řekl, že jsem něco udělal. Vlastně díky obvinění jsem poznal realitu přátelství, kdy se ukázalo, kdo je dobrý přítel a ctí presumpci neviny. V tuto chvíli se kolem případu nic neděje. Vše je »pozastaveno« patrně kvůli koronaviru. Nic nevím, nic mi nepřišlo, rád bych to měl za sebou, protože jsem nic neudělal a příjemné mi to není," uvedl Slávek Boura pro ŽivotvČesku.cz, který trvá na své nevině.

Právě pandemie koronaviru v současné době vše komplikuje a zasahuje do všech oblastí, soudnictví nevyjímaje. Navíc je důvodem toho, že kromě dalších sfér, i umělecká scéna trpí nedostatkem práce a omezení možností obživy. Pocítil to i sám Boura, "Stejně jako všichni ostatní teď prožívám kvůli celé situaci panující v Česku těžké období," dodal moderátor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.