Obviněný Slávek Boura, kterému hrozí až 18 let odnětí svobody za pašování drog, promluvil o očkování

Moderátor Slávek Boura
Moderátor Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2021

Patří mezi známé osobnosti, které se především v devadesátých letech a na začátku nového milénia zapsaly do povědomí diváků díky úspěšným televizním pořadům. Moderátor Slávek Boura (57), který dlouhá léta tvořil manželský pár s kolegyní Markétou Mayerovou (54), se v době epidemie staví na stranu očkování, které je podle něj řešením mnohých problémů. "Také v dětství jsem byl proočkovaný a teď už mám tuším dva týdny druhou dávku vakcíny. Očkování považuji za součást likvidace řady nemocí," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který byl na konci roku 2018 obviněn policií za pašování drog.

Televizní diváci ho znají jako sympatického moderátora Snídaně s Novou, Rande nebo třeba Vabanku. V roce 1997 pojal za manželku kolegyni Markétu Mayerovou (54), se kterou má již dospělou dceru Agátu. Kromě ní má ještě z prvního manželství dva syny - Marka a Martina.

Poté, co skončil v televizi, vrhnul se na podnikatelskou dráhu a nadále se věnuje také moderování především na společenských a kulturních akcích. Před sebou má mimo jiné dokončení v pořadí již páté knihy, která zatím dostala pracovní název Spáč. V době epidemie se moderátor rozhodl nechat očkovat proti covidu-19, protože to považuje za řešení, které může být cestou z problému.

"I díky mému tatínkovi námořnímu kapitánovi jsem se nechal proti koronaviru očkovat. Také v dětství jsem byl proočkovaný a teď už mám tuším dva týdny druhou dávku vakcíny. Očkování považuji za součást likvidace řady nemocí, z nichž některé už jsou pryč. A doufám, že i tato virová »breberka« zmizí rovněž," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, který stále neví, co ho čeká v kauze, kdy měl podle policie pašovat drogy do zahraničí.

"Zatím vůbec nic nevím. Koronavirus všechno posunul. Ve věci je řada obviněných lidí, někteří ani nevypovídali a je tedy otázkou, jak dlouho se to vlastně potáhne. Divné na tom je, že je to tak dlouhá doba, takže to příjemné není, ale každý den na tu kauzu rozhodně nemyslím," upřesnil nedávno pro ŽivotvČesku.cz moderátor.

Slávek Boura podle svých slov pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý vyslán, aby takzvaně obhlédl terén v souvislosti s turismem. „Mapoval jsem památky. Takhle jsem byl za oceánem třikrát. Nejezdil jsem sám, ale s partnerkou. Od zadavatele jsem měl všechno hrazené a můj honorář se rovnal průměrné mzdě v Česku," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura. Sám je přesvědčen, že nic špatného neudělal a jde spíše o omyl.

Obviněným hrozí v případě prokázání viny a pravomocného odsouzení tresty od 10 až do 18 let. V Austrálii nepodmíněné tresty už dříve dostali tři kurýři.

Podle policie skupina, v jejímž čele stáli tři hlavní organizátoři, měla propracovaný systém najímání kurýrů na území České republiky. Vyhledávali je prakticky na celém území republiky, nejčastěji mezi lidmi s nižšími příjmy či dluhy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.