Ochrnul na ruku. Před pár týdny jsme si volali, svěřil Radek Kuchař o úmrtí Vladimíra Marka. Prozradil, co mu vzalo život

Herec Vladimír Marek
Herec Vladimír Marek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2021

Ve věku 69 let zemřel herec Vladimír Marek známý z filmů Perníková věž, Hranaři či Kvaska. Mnoho dalších rolí pak ztvárnil na divadelních prknech. Úmrtí fenomenálního umělce, který v posledních letech sváděl boj se zákeřnou rakovinou, zarmoutilo nejen jeho fanoušky, ale i kolegy. Mezi ně patří herec a dabér Radek Kuchař (42), se kterým se seznámil během natáčení snímku Perníková věž, kde oba hrají. "Volali jsme si nedávno. Pár týdnů zpět. Vím, že na tom byl v posledních dvou letech zdravotně špatně," řekl pro ŽivotvČesku.cz zarmouceným hlasem herec.

Vladimír Marek by 6. srpna oslavil 70. narozeniny. V posledních letech bojoval s rakovinou, která výrazně změnila nejen jeho vizáž, ale znemožnila mu věnovat se povolání, které miloval. V důsledku nemoci částečně ochrnul a ze svého bytu na Vinohradech téměř nevycházel. Právě tam byl nakonec nalezen poté, co nereagoval na zprávy a telefonáty od svých přátel.

"Volali jsme si nedávno. Pár týdnů zpět. Byl to zlatý člověk, hrozně hodný chlap. Hodně jsme se sblížili během natáčení Perníkové věže, a to tak, že jsme si od té doby tak třikrát do roka zavolali. Hodně jsme se tehdy lidsky sblížili. Co mi říkal, že poslední dobou je na tom po zdravotní stránce špatně. Hodně ho trápilo, a to si myslím, že bylo co mu vzalo poslední životní energii, že nemůže v souvislosti s epidemií jako většina herců hrát. To ho hodně ničilo. Vím, že ochrnul částečně na jednu ruku, už přesně nevím proč, ale poslední dva roky byl na tom zdravotně špatně. Budu na něj vždy vzpomínat jen v tom nejlepším," řekl pro ŽivotvČesku.cz Radek Kuchař s tím, že zpráva o úmrtí kolegy a kamaráda ho velmi zarmoutila.

Oblíbený herec vystudoval loutkoherectví na DAMU a následně se mu dlouhá léta věnoval v královéhradeckém Divadle Drak. V roce 1991 získal stálé angažmá v Divadle Na zábradlí. Účinkoval také v několika muzikálech, jako byly například Cabaret, Johanka z Arku či Excalibur.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.