Očkování? Budu rád, jestli se na mě dostane. Kromě divadla žiji v izolaci, říká Vlastimil Zavřel

Herec Vlastimil Zavřel
Herec Vlastimil Zavřel
Foto: nextfoto.cz

Lidé si herce Vlastimila Zavřela (66) oblíbili mimo jiné jeho role jako Jindřicha Valšíka ve známém seriálu z lékařského prostředí. V současnosti je v důchodu a koronavirová krize se ho dotkla stejně jako většinu lidí. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, jak vnímá současnou situaci a jak se mu žije. "Je to už dlouhé. Kromě divadla žiji v izolaci," upřesnil s tím, že vůbec neví, kdy na něj dojde řada v rámci vakcinace.

Vlastimil Zavřel patří mezi oblíbené klasiky naší herecké scény a je také předním českým dabérem. Jeho hlas je spojen třeba s animovanou postavou Homera Simpsona z populárního amerického seriálu Simpsonovi. Herec, který má za sebou za svou kariéru obrovské množství filmů, seriálů, ale i divadelních představení je nyní už v důchodu.

"Pokud jde o epidemii, nemyslím si, že by to byla nafouknutá bublina. Musíme se podle toho chovat, abychom se chránili. Pokud jde o očkování tak budu rád, když se na mě dostane někdy před prázdninami, jestli se na mě vůbec dostane," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vlastimil Zavřel, který se netajil tím, že de facto žije v izolaci.

"Chráním se, jak to jde. Vyhýbám se setkáním, takže mám takovou klasickou izolaci. Jediné, co mě rozptyluje, je, že chodím zkoušet do divadla. Takže mezi lidi občas přijdu. A občas se někdo ozve na dabing. Tím, že jsem v důchodu, tak to celé nějak finančně zvládám. Ale lidí, kteří skončili bez příjmu, mi je líto. Já na tom nejsem tak hrozně, abych si stěžoval, ale celé už je to dlouhé a vysilující," dodal pro ŽivotvČesku.cz herec s tím, že covidu se obává a s nemocí by se nerad setkal.

Odchod hollywoodského herce Luka Perryho (†52) byl v roce 2019 velkou tragédií, se kterou ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.