Očkovat bych se nechala bez ohledu na budoucí nežádoucí účinky. Chci žít teď, říká Heidi Janků

Zpěvačka Heidi Janků
Zpěvačka Heidi Janků
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2021

Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci je logicky často diskutovaným tématem očkování proti onemocnění covid-19 a jednotlivé vakcíny farmaceutických společností. Pro některé znamenají zdravotní hazard, pro druhé jedinou naději. Zpěvačka Heidi Janků (58) vnímá současný stav v zemi jako katastrofu, ze které existuje možné východisko v podobě očkování. "Nejsem z toho úplně nadšená, ale na druhou stranu, pokud je to jediná cesta z této situace, tak vakcínu chci, řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Názory na vakcíny proti covidu-19 a obecně očkování jsou různé. Donedávna mohli být očkováni pouze zdravotníci a senioři nad 80 let, ale od 1. března se mohou do rezervačního systému hlásit také lidé starší 70 let. Ani do jedné skupiny se neřadí stále mladá a sympatická zpěvačka Heidi Janků, ale svůj postoj vůči očkování má jasný.

"Byla jsem hodně skeptická. Vakcína není vyzkoušená, každý to dělá na jiné bázi. Ve zprávách jsem viděla informaci, že lidé, kteří se nechají naočkovat ruským Sputnikem V, nebudou moct cestovat po Evropské unii. To jsou šílené predikce a vůbec to nechápu," řekla Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz s tím, že i s rizikem budoucích vedlejších účinků vakcín, je pro ni nejdůležitější žít nyní.

"Nejsem z toho úplně nadšená, ale na druhou stranu, pokud je to jediná cesta z této situace, tak vakcínu chci. Nejen pro sebe, ale pro všechny, kteří ji chtějí. I za tu cenu, že to bude mít nějaké vedlejší účinky třeba za deset let. Já chci žít a nyní je to pro mě příšerný stav. Jestli se na mě někdy dostane, ale spíše počítám, že se na mě ještě možná rok nedostane," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která je interpretkou hitu Když se načančám nebo duetů Ztracený ráj s Vašo Patejdlem a Tak jdem, který nazpívala s Daliborem Jandou.

"Vůbec se nedivím, že jsme nejhorší na světě, protože tady neví pravá ruka, co dělá levá. Nechodím do práce a nemám zásadní povinnosti, tak už ani příliš nesleduju, co platí, nebo neplatí. Ale je to katastrofa, co se tady děje," dodala Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.