Od hádek až k usmíření krátce před smrtí. Jan Nedvěd na pohřbu bratra neudržel slzy, oporou mu byla Pavlínka

Jan Nedvěd s manželkou Pavlínou
Jan Nedvěd s manželkou Pavlínou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 7. 2021

V sobotu se v krematoriu v pražských Strašnicích konalo poslední rozloučení s legendárním hudebníkem Františkem Nedvědem (†73). Mezi smutečními hosty nechyběl ani jeho neméně slavný bratr Jan Nedvěd (74), kterému byla oporou jeho manželka Pavlínka. Jan Nedvěd se se svým bratrem usmířil po dlouholetých sporech krátce před jeho smrtí a při smutečním obřadu neudržel slzy.

Minulou neděli zasáhl hudební svět a rodinu Františka Nedvěda hluboký zármutek. Oblíbenému hudebníkovi se vrátila rakovina a svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál. V sobotu se konalo poslední rozloučení, na kterém nemohl mezi smutečními hosty chybět ani zpěvákův bratr Jan Nedvěd. Bratři si k sobě nedávno našli cestu poté, co byli dlouho rozkmotření.

Jan Nedvěd překvapil svého bratra na jeho druhé svatbě s manželkou Marií, při níž obnovovali svůj svazek. "Mluvili jsme tak nějak všeobecně. Byl jsem překvapený, že přišel, protože jsem o tom nevěděl. Nezval jsem ho, přišel sám s manželkou," řekl tehdy František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz.

Při posledním rozloučení s Františkem Nedvědem byla Janu Nedvědovi oporou jeho manželka Pavlínka. Přestože byli bratři dlouho z různých důvodů znesváření, Jan na posledním rozloučení s mužem, se kterým v roce 1996 vyprodal pražský Strahov, neudržel slzy.

František Nedvěd plánoval, že se svým bratrem po usmíření ještě vystoupí. Zákeřná rakovina ale do jeho rozhodnutí zasáhla. "Táta byl vždy rodinný typ a vždy nás držel hodně pospolu. Užíval si přítomnost rodiny a vždy jí chtěl být obklopený," řekl pro ŽivotvČesku.cz hudebníkův syn Vojta Nedvěd. V sobotu se rodina sešla, aby milovanému otci, manželovi a bratrovi dala poslední sbohem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.