Od rezignace mám více času. Začal jsem koukat na seriály a přečetl dvě knihy, říká Adam Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2020

Jsou to necelé dva měsíce, kdy bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) oznámil národu svou rezignaci na svůj post. V jeho životě se změnilo mnohé. Získal více času na rodinu, ale zároveň na osobní život. Ten si momentálně užívá. "Od té doby jsem přečetl dvě knihy a objevil krásy známého filmového kanálu," prozradil s úsměvem exministr pro ŽivotvČesku.cz.

Adam Vojtěch své rozhodnutí oznámil na tiskové konferenci. Ve funkci byl přibližně tři roky. "Po důkladném zvážení aktuální situace jsem se rozhodl, že odstoupím z funkce ministra zdravotnictví ČR. Panu premiérovi jsem už předal svou rezignaci,“ oznámil v polovině září dnes už bývalý ministr. Mnozí mu fandili. A to zejména z důvodu, že se nikdy nevzdal.

Sám ale cítil, že je potřeba si odpočinout od náročného boje s epidemií. A dohnat řadu věcí, na které mu ve funkci šéfa rezortu zdravotnictví moc času nezbývalo.

"Můj současný život je logicky jiný, než když jsem byl na ministerstvu. Je to také dáno situací v souvislosti s epidemií, kdy poměrně dost času trávím doma. A nikam moc nechodím, jak je vládou doporučováno. Takže pracuji z domova, aktuálně připravuji novelu zákona zjednodušující vzdělávání lékařů, mám ale více času třeba na četbu, takže jsem přečetl dvě knihy. Aktuálně mám rozečtenou autobiografii Jiřího Menzla, kterou jsem dostal, když jsem odcházel z ministerstva a objevil jsem i známý filmový kanál, takže mám v plánu se i na něco, co je v trendech, podívat," dodal sympatický Adam Vojtěch, který se netají ani tím, že do rodiny by přivítal rád potomka.

"Je to přirozený vývoj věcí," dodal bývalý ministr zdravotnictví, který se po své rezignaci netajil tím, že jeho odchod z funkce nejvíce ocenila manželka, se kterou se v poslední době vídal kvůli boji s epidemií jen minimálně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.