Od Taťány přišla dýka do zad. Známý novinář, který svědčil u soudu Kuchařová versus Brzobohatý, popsal zlé detaily

Ondřej Brzobohatý a Taťána Kuchařová
Ondřej Brzobohatý a Taťána Kuchařová
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2024

Ve středu dopoledne měla soudní dohru ostře sledovaná kauza mezi exmanželi Taťánou Kuchařovou a Ondřejem Gregor Brzobohatým. Na popud hudebníka se projednávalo, odkud unikly citlivé informace z církevní žaloby, jež měla anulovat jejich manželství a kterou měl loni k dispozici jeden z nejčtenějších tuzemských deníků. V tu dobu nikdo netušil, jak se intimní informace, například o muzikantově zálibě v drag queen, takzvaně dostaly ven. Po dnešním jednání, kdy před soud předstoupil svědek - tehdejší redaktor zmíněného periodika Luboš Procházka, vyšlo najevo, že za uniklými informacemi stála Taťána Kuchařová. Ta měla na novináře tlačit, aby jednal tak, aby byl její exmanžel v médiích pošpiněn. Pro ŽivotvČesku.cz zkušený novinář a moderátor popsal, co ho přinutilo jít svědčit proti někdejší Miss World.

Kauza kolem modelky Taťány Kuchařové a hudebního skladatele Ondřeje Gregor Brzobohatého po roce opět ožila. Koncem loňského května vydal jeden z nejčtenějších tuzemských deníků velký a otevřený rozhovor s hudebníkem, ve kterém ho redaktor konfrontoval s velmi intimními informacemi.

Mimo jiné se propírala jeho záliba v převlékání do ženských kostýmů a jeho údajná deviace. V médiích se taktéž objevily fotografie, na kterých je Brzobohatý převlečen za ženu.

Kromě zasvěcených osob nikdo dodnes stoprocentně nevěděl, kdo za únikem citlivých informací z církevní žaloby stál. Bývalá královna krásy účast na zveřejnění důvěrných informací vždy popírala. Světlo do celého procesu ve středu přinesl klíčový svědek Luboš Procházka, který se rozhodl mluvit. Pro ŽivotvČesku.cz tehdejší redaktor výše zmíněného periodika a zkušený novinář poskytl své vyjádření.

"Vystoupil jsem dnes u soudu jako svědek v celém procesu, neb jsem byl tím, kdo měl informace o tom, že je podaná církevní žaloba. A měl jsem ji v tu dobu k dispozici. Přinesl jsem ji do redakce společenského periodika, v němž jsem byl v tu dobu zaměstnán jako redaktor. Měl jsem přislíbeno, že ve chvíli, kdy budeme Ondřeje Brzobohatého s informacemi konfrontovat, mimo jiné i s těmi, že má navštěvovat v zahraničí gay kluby a zažívá krizi s tehdejší partnerkou Danielou, jež se od něho měla údajně odstěhovat, tak Taťána poskytne vyjádření," řekl pro ŽivotvČesku.cz Luboš Procházka.

"Dohoda zněla, že ona nebude tou první, která na své jméno tyto informace zveřejní. Tuto dohodu porušila. Netuším, co všechno řekla svým právním zástupcům. Od počátku, kdy vyšel rozhovor s Ondřejem, jsem se snažil Taťánu mediálně bránit. A v momentě, kdy jsem se dozvěděl, že celou soudní událost chce »hodit« na mě a vyzývá protistranu, abych já byl žalován, jsem se rozhodl svědčit, abych pravdivě popsal do detailů vše o celém příběhu," popsal pro ŽivotvČesku.cz zkušený novinář a moderátor Luboš Procházka, který nečekal, že pozná v kauze i skutečný charakter někdejší královny krásy.

Ke středečnímu soudu se modelka nedostavila. Přítomen byl jen hudebník, který po skončení jednání neměl slov. Přítomným médiím jen stroze sdělil, že je plný emocí a musí vše, co slyšel v soudní síni, vstřebat. Brzobohatý, jenž je už osm měsíců šťastně ženatý s moderátorkou Danielou Písařovicovou, zřejmě ani netušil, čeho je jeho exmanželka schopná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.