Od úmrtí Karla Gotta uplynuly dva roky. Hrob zdobí nádherná květina od prezidenta a Ivany Zemanové. Promluvila mluvčí

Hrob Karla Gotta
Hrob Karla Gotta
Foto: ŽivotvČesku
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2021

Dnes uplynuly přesně 2 roky od smrti fenomenálního zpěváka a národem milovaného umělce Karla Gotta (†80). Krátce poté, co byl odhalen a zpřístupněn jeho hrob na Malvazinkách, se k němu nahrnuly davy fanoušků, aby uctily zpěvákovu památku. Dá se předpokládat, že mnoho jich přijde i dnes. "Čekáme zvýšenou návštěvnost, ale hřbitov je na to připravený," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Správy pražských hřbitovů Oldřiška Dvořáčková.

Hrob Karla Gotta je na pražských Malvazinkách zřejmě tím nejnavštěvovanějším. Především v den jeho narozenin a pak na výročí úmrtí mu chodí vzdát hold zástupy fanoušků, kterým legendární mistr a mnohonásobný Zlatý slavík stále chybí.

Mezi prvními, kdo si na fenomenálního zpěváka dnes vzpomněli, byli prezident Miloš Zeman s manželkou. "Prezident republiky Miloš Zeman a paní Ivana Zemanová uctili při příležitosti druhého výročí odchodu z tohoto světa památku Karla Gotta zasláním květiny se stuhou," napsal na sociální síť hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Správa pražských hřbitovů s náporem lidí ze zkušenosti počítala. Dnešek se prozatím obešel bez jakýchkoliv komplikací. "Během takových výročí je návštěvníků vždy víc. Nyní nevím o žádném problému, takže si myslím, že průběh dne je standardní," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Správy pražských hřbitovů Oldřiška Dvořáčková.

Během loňského výročí úmrtí Karla Gotta bylo místo jeho posledního odpočinku zahlceno květinami, svíčkami i upomínkovými předměty. Správci stejný průběh očekávají i letos. "Předpokládáme zvýšenou návštěvnost, ale hřbitov je na to připravený," dodala Oldřiška Dvořáčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.