Odpůrci očkování se sešli před domem Svrčinové. Hygienička byla vyděšená. Promluvil i její manžel

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová
Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 11. 2021

Na Ostravsku před domem hlavní hygieničky Pavly Svrčinové (58) se v sobotu sešli lidé, kteří přišli protestovat proti očkování. Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Daniela Köppla byla hygienička vyděšená a roztrpčená. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil její manžel. "Nemohu sdělit, kolik těch lidí bylo, já jsem je nepočítal," řekl osudový muž hygieničky ve svém vyjádření pro redakci s tím, že on je v pořádku.

Odpůrci vládních nařízení a restrikcí, za kterými z části stojí i hlavní hygienička Pavla Svrčinová se v sobotu sešli u jejího domu. Šlo o skupinu, která čítala 20 až 50 hlav.

"Paní Svrčinová uvedla, že těch lidí bylo 20 až 30. Pak jsem mluvil s novináři, podle nich těch lidí bylo asi 50. Zítra nám policie řekne přesná čísla. Paní Svrčinová byla lehce otřesená... Hlavně byla roztrpčená, to je asi nejpřesnější slovo. Nepříjemné to bylo i pro sousedy," uvedl v neděli odpoledne pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Redakce ŽivotvČesku.cz se pokusila telefonicky spojit také s hlavní hygieničkou. Telefon za ni nakonec zvedl manžel. "Nemohu sdělit, kolik těch lidí bylo, já jsem je nepočítal," uvedl pro ŽivotvČesku.cz manžel Svrčinové s tím, že na televizi se zatím nekoukal, tak neviděl žádný záznam a žádnou reportáž, která by dění u domu zmapovala.

"Manželka bude v úterý v Praze," dodal Svrčina s tím, že další dotazy je lepší směřovat na ní. "Já jsem v pořádku," doplnil pro ŽivotvČesku.cz manžel hlavní hygieničky, který v telefonu také působil značně roztrpčeně.

"To, co se stalo včera, před domem paní hygieničky, je naprosto odporné. To jsou lidé, kteří ztratili nějaký intelekt, pro mě je naprosto neakceptovatelné takové jednání," okomentoval pro CNN Prima News událost ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Případ vyšetřují policisté, kteří zkoumají, zda došlo k nějakému protizákonnému jednání. Více informací by policisté měli uvolnit v pondělí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.