ODS musí ukázat testosteron a odebrat zemi cizímu člověku, který si ji ukradl pro sebe, říká Ivan Langer

Bývalý ministr Ivan Langer
Bývalý ministr Ivan Langer
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 7. 2021

Vystudovaný lékař a právník Ivan Langer (54) dosáhl politického vrcholu ve vládě Mirka Topolánka (65), když od září 2006 do května 2009 zastával post ministra vnitra. Na současnou tvář ODS hledí s rozpaky, pro ŽivotvČesku.cz stručně popsal, co by strana měla udělat do voleb a co po podzimních volbách. "Nenudit a probudit emoce. Po volbách pak odebrat zemi cizímu člověku, který si ji ukradl pro sebe," řekl muž, který s manželkou Markétou vychovává tři děti.

Občanská demokratická strana na rozdíl například od tradičního rivala ČSSD nebude mít se vstupem do Sněmovny problémy, naopak v koalici s TOP 09 a KDU-ČSL menší strany »táhne na vozíku«, který míří do parlamentních lavic. Koalice SPOLU podle průzkumu agentury STEM ze začátku července dosáhla na 17,4 procent a je spíše otázkou, co bude po volbách.

Předseda strany Petr Fiala (56) opakovaně tvrdí, že spojit se s hnutím ANO Andreje Babiše (66) by byla politická zrada voličů, ale jedna věc jsou předvolební sliby a další realitu pak nastavují povolební vyjednávání. Jisté je, že ODS ve Sněmovně bude, otázkou je, jakou politiku tam bude předvádět.

Ivan Langer pro ŽivotvČesku.cz řekl, co by měla současná ODS udělat po volbách. "Stát, který uchvátil jeden člověk, tak ho vrátit zpět lidem. Vrátit ho lidem, kteří se zde narodili, kteří zde žijí, kteří zde chtějí žít a kteří svou zemi milují. Ještě to upřesním - odebrat zemi cizímu člověku, který si ji ukradl pro sebe," tak vidí Topolánkův blízký spolupracovník úkol dnešní ODS.

Na otázku, jak by se měla Občanská demokratická strana prezentovat před volbami, odpověděl Ivan Langer bez zmínek o programu, ale naopak zdůraznil emoce. "Do voleb? Nenudit, dokázat probudit emoce, protože testosteron a adrenalin je víc než neurosynapse," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který je členem ODS od roku 1991.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.