Ohavná lidská krutost: Matka zavřela novorozeně v tašce do skříně a nechala ho měsíce hladovět k smrti

Katya hladověla několik měsíců ve skříni.
Katya hladověla několik měsíců ve skříni.
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Odporný případ krutosti a nelidského chování otřásl ruským městem Karpinsk, kde bylo nalezeno v sousedství vyhladovělé miminko v šatníku. Jeho matka ho bezcitně zavřela hned po narození v tašce do skříně a doufala, že brzo zemře hlady.

Za zrůdným činem stojí 37letá Yulia, která se zachovala pod tlakem zoufalství naprosto nepochopitelným způsobem. Nyní už trojnásobná matka se totiž po porodu holčičky Katyi, jejíž narození a existenci se snažila utajit, rozhodla nebohé novorozeně nechat vyhladovět k smrti. Dítě položila do sportovní tašky a zavřela ho v ní do skříně, která stála v nepoužívaném pokoji jejího bytu.

Katya se narodila už v průběhu dubna, ale až nyní se podařilo odhalit otřesný případ děsivého týrání. Miminko muselo prožít příšerné chvíle, které se dají stěží nějak popsat. Od jisté smrti ho však zachránil třináctiletý sourozenec, který ho potají chodil krmit zbytky jídla. Ale matka mu vyhrožovala a ze strachu tak nedokázal o své sestřičce nikomu říct. Všechno se provalilo až v den oslavy v bytě, kdy jedna z kamarádek Yulie zaslechla zvláštní zvuky a bylo jí divné, proč je jeden z pokojů neustále zamčený. Když si šla ven zakouřit, nedalo jí to a místnost šla zkontrolovat. Okamžitě zavolala policii a ta prohledala místo. Nalezla těžce podvyživenou zhruba pětiměsíční holčičku.

"Policisté to šli po hlášení přímo na místo vyšetřit. Našli hladovějící dítě a ihned zařídili jeho urgentní převoz do nemocnice. Těžko se dá uvěřit tak ohavnému případu, ale bohužel je to pravda," řekl Valery Gorelykh, regionální policejní mluvčí pro Sverdlovskou oblast. Katyu transportoval vrtulník do Jekatěrinburské nemocnice, kde skončila na jednotce intenzivní péče a lékaři bojovali o její život. Matka byla na místě zadržena a policie zahájila vyšetřování.

Naštěstí se podařil zázrak a děvčátko se z kritického stavu dostalo a je stabilizované díky nepřetržité lékařské péči a správnému nastavení léčby. Yulia se jí snažila zbavit podle jejích slov proto, že byla výsledkem milostné aféry. Sama se po rozvodu s manželem »spustila« se ženatým mužem a dopadlo to jejím těhotenstvím. Během něj nevyhledala ani žádnou lékařskou pomoc a snažila se maximálně utajit, že je v požehnaném stavu. Yulia podstoupila vyšetření na psychiatrické klinice a čeká ji soud. Za týrání novorozeněte jí hrozí až sedmileté vězení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.