Okamurův palác už začíná mít finální podobu. Kývl jsem na to, protože se mi to líbilo, říká politik

nextfoto.cz
Dům politika Tomia Okamury
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 4. 2. 2021

Na jednom z nejlukrativnějších míst v Praze 6 finalizuje stavba vily, které se humorně přezdívá »Takešiho hrad« (podle japonské televizní soutěže). Palác na Břevnově si tam totiž za 20 milionů korun staví šéf hnutí SPD Tomio Okamura (48). Jde o světový unikát, který v Česku nemá obdoby. I když může působit pro některé rozporuplně, své kouzlo rozhodně má. "Není to moje zásluha, ale světově uznávaného architekta Christiana Kereze. Kývl jsem na to, protože se mi to líbilo," řekl pro ŽivotvČesku.cz pyšný majitel.

Dům má podle návrhu švýcarského architekta kulatý půdorys a vysoký je jako čtyřpodlažní budova, přesně 12,5 metru. Celkem dům podle návrhu tvoří 20 tubusů. Architekt Kerez stavbu prezentuje jako stavbu se třemi samostatnými byty s celkovou plochou 431 metrů čtverečních.

Uvnitř by mělo být uspořádání prostor: 8 ložnic, 6 pracoven, 6 hal, 5 toalet, 3 koupelny, 3 kuchyně, 3 jídelny a 6 obývacích pokojů. Vila bude mít i garáž pro pět vozů. Střecha některých tubusů poslouží jako terasa, ze které se bude radost dívat na Prahu.

"Už ta stavba byla prezentována v mnoha architektonických časopisech ve fázi projektu," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Tomio Okamura, že návrh architekta se setkal s uznáním.

Pokud jde o financování vily, tak předseda hnutí SPD se v minulosti netajil tím, že část ze sumy 20 milionů korun mu pokryje hypotéka. Vila se staví zhruba pátým rokem. Ovšem v současnosti dostává finální podobu.

Šéf SPD měl v minulosti se získáním stavebního povolení problém. Své království chtěl už začít stavět v roce 2014, ale proti byli úředníci z Prahy 6. Podle nich totiž dům nesplňoval podmínky pro výstavbu. Později se v Praze ale změnily stavební předpisy, a to v srpnu roku 2016. Tomio Okamura následně povolení získal.

Strašák inflace, kterou Česká národní banka dosud řešila zvyšováním úrokových sazeb, dopad...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu