Okresní soud v Ústí nad Labem vyhlásil lockdown. Máme nakažený personál, říká mluvčí

Okresní soud v Ústí nad Labem
Okresní soud v Ústí nad Labem
Foto: Wikipedia.cz - Ladislav Faigl - C BY-SA 3.0
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 10. 2020

Okresní soud v Ústí nad Labem od zítřka uzavře svou budovu. A to kvůli epidemii koronaviru, kdy se nakazila poměrně velká část zaměstnanců. Kompletní lockdown je vyhlášen na necelý týden, řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí soudu.

Epidemie v Česku si vybírá krutou daň a vyřazuje z provozu, co jí stojí v cestě. Kapacity nemocničního systému jsou aktuálně na 80 procentech, nákaza se šíří ale i mezi úředníky a vládními činiteli. V neděli vyšel pozitivní test ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi. Aktuálně kvůli koronaviru Okresní soud v Ústí nad Labem přerušuje svůj provoz.

"Z provozem okresního soudu to nevypadá v tuto chvíli moc slavně. Vzhledem k tomu, že část personálu je v karanténě a část je pozitivní na covid-19 a trestní oddělení je v současné době skoro na na hranici paralýzy, tak pan předseda po poradě s předsedkyní krajského soudu a krajskou hygienickou stanicí rozhodl, že od pátku až do středy 28. října bude mít Okresní soud v Ústí nad Labem úplný lockdown," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Martin Kredba.

Denní nárůst nových případů koronaviru v Česku za středu poprvé atakoval hranici téměř 15 tisíc pozitivně testovaných. V Ústeckém kraji je aktuálně celkem 10.977 pozitivně testovaných.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.