Olga Matušková po třech letech v Čechách: Návštěva hrobu manžela, dojemné vzpomínky a setkání s Helenou Vondráčkovou

Olga Matušková
Olga Matušková
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2022

Když zpěvák Waldemar Matuška (†76) v roce 2009 zemřel na selhání srdce, jeho žena Olga (73) se s tím jen velice špatně vyrovnávala. Nyní už je ale znovu vdaná a přiletěla na vzpomínkový koncert k nedožitým Waldovým devadesátinám, který se bude konat dnes večer v pražském Divadle Broadway. Nejprve ale zamířila na Vyšehrad, kde je její zesnulý manžel pochován. Redakci ŽivotvČesku.cz pak prozradila, kde svého muže viděla poprvé, a řekla, že se už stihla setkat se svou kamarádkou Helenou Vondráčkovou (75). Také přiblížila, co dalšího ji během pobytu v Čechách ještě čeká.

Olga Matušková, vdova po Waldemaru Matuškovi, přiletěla do Čech z Floridy, kde žije, už v pondělí. Je to její první návštěva po třech letech, kvůli pandemii koronaviru se do Evropy dříve nedostala.

Jako první zamířila na Vyšehrad. Hrob legendárního muzikanta navštěvovala dříve buď sama, nebo ve společnosti syna Waldemara Matušky jr. (45). Nyní k němu ale vzala svého nového manžela Jiřího Plannera (87), kterého si vzala loni.

Redakce ŽivotvČesku.cz na místo posledního odpočinku hudební hvězdy vyrazila také a zjistila, že o hrob je náležitě postaráno. Náhrobek legendárního muzikanta připomíná kytaru, na kterou Waldemar Matuška bravurně hrával. Celý hrob je uklizený a posázený čerstvými květinami a svíčkami. Je vidět, že se o něj někdo pečlivě a pravidelně stará.

Zpěvačka Olga Matušková se i s manželem hodlá v České republice zdržet 14 dnů, které stráví jak odpočinkem, tak pracovními záležitostmi.

"V Česku budeme dva týdny. Dnes večer nás čeká vzpomínkový koncert na Waldu, na kterém vystoupí i Helena Vondráčková, se kterou jsem já a můj nový manžel strávili včerejší večer. Jsem moc ráda, že už je jí dobře a problémy se srdíčkem ustoupily," promluvila pro ŽivotvČesku.cz o setkání se svou dlouholetou přítelkyní.

Vzpomínkový koncert k nedožitým 90. narozeninám Waldemara Matušky v Divadle Broadway bude velkou akcí, na níž kromě Olgy Matuškové, jejího syna a Heleny Vondráčkové vystoupí řada dalších umělců.

Tím ale pracovní povinnosti zpěvačky nekončí. "Příští týden mě čekají další dva koncerty s kapelou Waldovy Matušky. Jeden z nich bude v Liberci, právě tam jsme se s Waldou kdysi viděli poprvé," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz na muže, jehož chotí byla déle než třicet let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.