Olivia Newton-Johnová by slavila narozeniny. Truchlící manžel zavzpomínal, jak spolu málem přišli o život na širém moři

Olivia Newton-Johnová
Olivia Newton-Johnová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2022

Na začátku srpna tento svět ve věku 73 let opustila herečka a zpěvačka Olivia Newton-Johnová. Ta by se touto dobou dožila svých 74. narozenin, tudíž nyní nastalo období, kdy na ni rodina vzpomíná. Manžel se s jejími fanoušky podělil o vzpomínku na to, jak se spolu téměř nevrátili ze širého moře.

Olivia Newton-Johnová dlouhodobě bojovala s rakovinou prsu. Poprvé jí byla diagnostikována v roce 1992, později se jí po letech vrátila. Kvůli nemoci podstupovala chemoterapie, podstoupila částečnou mastektomii a pak také rekonstrukci prsů. Následně byla zastánkyní alternativní medicíny a ukazovala, jak žít spokojeným životem i s tak smutnou diagnózou.

O skonu oblíbené herečky a zpěvačky, která byla hvězdou především 70. a 80. let, informoval v srpnu její manžel. Ten letos poprvé se svou ženou neslaví její narozeniny, namísto toho na ni s láskou vzpomíná. O jednu z jedinečných vzpomínek se podělil s fanoušky na sociálních sítích.

John Easterling chtěl svou ženu při prvních společných narozeninách překvapit a vzal ji na ostrov na Bahamách, odkud se mohli dostat jen lodí. Ostrov měli pouze pro sebe, a pokud chtěli například do restaurace, museli se k ní vydat po moři. Jednou se ale nebe zničehonic zatáhlo a začal boj o holý život.

"Zvedl se vítr, přišly mraky, moře zešedivělo a najednou začalo pršet. Loď narážela do vln a déšť bodal jako jehličky. Olivia se mě držela, zatímco já navigoval loď. Mou jedinou pomůckou byl kompas. Nic jsem neviděl a přemýšlel jsem, jestli nás bouře nezanesla na otevřené moře. Bouře ale odešla stejně rychle, jako přišla, a když se nebe vyjasnilo, ukázalo se, že jsme na správné cestě," napsal manžel herečky.

"Najednou se objevila duha a z vody začali vyskakovat delfíni, kteří nás pod ní provedli. Olivia na mě koukala jako na hrdinu, ale já věděl, že jsme měli štěstí. A takový byl život s ní, dotčený magií a štěstím," dodal truchlící John Easterling, který letos poprvé na manželčiny narozeniny neorganizuje oslavu, nýbrž uctívá její památku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.