Ondřej Soukup zavzpomínal na SuperStar. Člověk poznal řadu šílenců. Někdy to asi nebylo spravedlivé, říká
V roce 2004 přinesla televizní zábava do té doby zcela ojedinělý formát hudební show, která historicky prvním ročníkem odstartovala úspěšnou éru těch dalších. Jedním z hvězdných porotců byl po řadu let i uznávaný hudební skladatel a baskytarista Ondřej Soukup (69), který byl pro mnohé obávaným kritikem, který vždy velmi otevřeně hodnotil výkony soutěžících. Po více jak 16 letech zavzpomínal na soutěž, která některým zpěvákům změnila život. "Člověk poznal tu řadu šílenců, kteří se tam hlásili. Do určité míry to bylo tak trochu zneužití těch lidí, na druhou stranu to byla jejich dobrovolná volba," řekl pro ŽivotvČesku.cz.
Vítězkou prvního ročníku SuperStar byla zpěvačka Aneta Langerová (34), která díky soutěži odstartovala úspěšnou hudební kariéru a svým skromným vystupováním a výjimečným hlasem si získala obrovské množství fanoušků napříč všemi generacemi. Jedním z porotců hned několika ročníků populární show (včetně prvního ročníku) byl Ondřej Soukup, který byl některými soutěžícími považován za přísného »kata« soutěže.
"Byla to zkušenost pro nás pro všechny a bylo to nádherné. Obzvláště u té první řady nikdo z nás nevěděl, do čeho jdeme. V Česku to bylo naprosté novum, takový formát show tady do té doby nebyl. Dokonce si pamatuju, jak mi tehdy Ondra Hejma říkal, že na nějaké webové stránce psali o tom, jak je strašně drsný porotce – v roce 2004 měla drsnost asi jiné parametry než dneska," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Ondřej Soukup na SuperStar, kde byl dlouhé roky jednou z hlavních tváří.
"Bylo to moc zajímavé. Člověk poznal tu řadu šílenců, kteří se tam hlásili, do určité míry to bylo tak trochu zneužití těch lidí, na druhou stranu to byla jejich dobrovolná volba. Nikdo do toho nemusel jít, člověk musel sám chtít," řekl pro ŽivotvČesku.cz známý hudební skladatel, který je podepsán mimo jiné pod řadou úspěšných celovečerních filmů včetně oscarového snímku Kolja režiséra Jana Svěráka.
Podle něj je SuperStar geniálně vymyšlený formát, který vznikl v podstatě velmi náhodně. "Vymyslel to Simon Fuller, když dával dohromady tuším Spice Girls nebo 'N Sync, nejsem si jistý. Nicméně přišel na to, že je zbytečné utrácet peníze za skauty, kteří mu hledají po celé Anglii vhodné typy talentů pro sestavení skupiny. Otočil to tak, že na tom může ještě vydělat a vymyslel tento geniální manuál," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz Ondřej Soukup podnikatelský um tvůrce celosvětové show.
Jako porotce, který viděl řadu pěveckých talentů, ale i těch méně nadaných, na soutěž vzpomíná rád a má jen dobré vzpomínky. Nešlo však vždycky říkat jenom ty příjemné věci.
"Je pravda, že občas bylo nutné říkat kontroverzní věci. Víceméně hledat více zápory než klady – což si zase myslím, že je v pořádku. Někdy to asi nebylo úplně spravedlivé. Na té soutěži je těžké dopředu odhadnout, kdo uspěje a co bude ten hlas lidu chtít a co odmítne. I mezi sebou s ostatními porotci jsme si občas říkali, kolikrát jsme se vlastně zmýlili. Někoho jsme třeba považovali za skvělého a on pak propadl a nesplnil naše očekávání. Nebyla to třeba jeho chyba, ale naše, protože jsme pro něj nastavili automaticky příliš vysoké laťky," dodal Ondřej Soukup pro ŽivotvČesku.cz.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.