Opatření zabíjí víc lidí než samotný koronavirus, tvrdí významný analytik

Koronavirus stále představuje smrtelné riziko.
Koronavirus stále představuje smrtelné riziko.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2020

Stephan Kohn z německého ministerstva vnitra a znepokojivé závěry jeho 192stránkové analýzy otřásají Německem. Šéf tamějšího odboru krizového řízení v dokumentu tvrdí, že přijatá opatření pozabíjela víc lidí než samotný koronavirus. Podle oficiálních statistik nemoci Covid-19 podlehlo bezmála 8 tisíc lidí.

Původně neveřejný dokument unikl no několika německých médií. Kohn mimo jiné tvrdí, že epidemie koronaviru je "falešný poplach".

„V březnu a dubnu se 90 procent všech potřebných operací neuskutečnilo a odložily se. Odborníci předpokládají, že v důsledku toho už zemřelo nebo letos ještě zemře 5000 a až 125 tisíc pacientů,“ uvádí v analýze.

Kritika

Kohn v dokumentu kroutí hlavou nad přísnými restrikcemi, přitom během epidemie chřipky v letech 2017 a 2018 žádné nebyly. Tehdy zemřelo přibližně 25 tisíc lidí, zesnukých na koronavirus Německo dosud eviduje bezmála 8 tisíc.

Kritici analýzy označují číslo 5 tisíc až 125 tisíc mrtvých v důsledku ochromení nemocnic za věštění křišťálové koule. Pravda se prý ukáže nejdřív za pět let. Kohna postavili mimo službu a probíhá vyšetřování, kdo dokument z ministerstva vnitra vynesl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.