Operaci má za sebou a povedla se. Oslavenec Ladislav Potměšil slaví 75. narozeniny

Ladislav Potměšil s manželkou.
Ladislav Potměšil s manželkou.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 9. 2020

Přes padesát let aktivní herecké kariéry si vybralo daň na zdraví. Nadaného herce Ladislava Potměšila v roce 2013 trápilo zranění lýtkového svalu, následně se přidaly potíže se zády, kvůli kterým málem ochrnul a musel skončit s hraním. Teď má za sebou operaci, která by mu měla od potíží pomoct. "Věříme, že všechno bude dobré," řekla pro ŽivotvČesku manželka herce, který dnes slaví své 75. narozeniny.

Herec prodělal v minulosti několik operací páteře, aby došlo k jejímu zpevnění. Pak prodělal operaci kýly. Řada zákroků a anestezií měla za následek, že se fenomenálnímu herci zhoršil sluch. V roce 2016 mu lékaři zjistili na bederní páteři menší metastázu. A teď má za sebou operaci páteře, díky které může opět s podporou chodit.

"Ládik momentálně hůř slyší, má naslouchátka a příští týden ho čeká zákrok v nemocnici. Takže teď těžko říct, co bude a co nebude. Ale věříme, že všechno bude dobré," řekla pro ŽivotvČesku.cz hercova manželka a zkušená dabérka Jaroslava Brousková v minulém týdnu.

Oslavenec Ladislav Potměšil má operaci za sebou. A podle všeho se povedla. Dokonce podle dostupných informací, které přinesl Blesk, může s pomocí chodit.

Zdravotní problémy aktuálně nedovolí hercovi vykonávat jeho milovanou disciplínu, kterou herectví je. I když jeho návrat je málo pravděpodobný, naděje umírá jako poslední. Hercovi k jeho 75. narozeninám přejeme jen to nejlepší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.