Opustil Hrad a vrací se mu dobré zdraví. Možná brzy začnu chodit, uvedl Miloš Zeman

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2023

Více než dva měsíce není hlavou státu a jeho zdravotní stav se raketově lepší. Exprezident Miloš Zeman dokonce odhaduje, že už brzy by mohl opět začít chodit, řekl to ve středu v pořadu Impulsy Honzy Benešovského na rádiu Impuls. Pro ŽivotvČesku.cz se před několika dny vyjádřil k vládnímu konsolidačnímu balíčku, který označil za ekonomicky nikterak významně efektivní.

Zeman si s odchodem z Hradu užívá svého nového domu v Lánech, kam se přestěhoval. Významnou radost mu prý dělá zahrada. "Je tu spousta ptáků. Fauny ani flóry nemám nedostatek. Prošel jsem v životě mnoha vzestupy a pády, ale toto pokládám za krásný podzim života. Pozorovat kvetoucí zahradu je důvod k radosti," uvedl v rámci rozhovoru na rádiu Impuls, jak cituje portál iDNES.cz.

Nejvíce exprezident překvapil svým odhadem, že by se brzy mohl postavit na své nohy a s nadsázkou řečeno opět skákat přes kaluže. "Čtu a cvičím. Možná brzy začnu chodit," sdělil Zeman.

O jeho komfort v rámci zdraví pečují nejbližší a zdravotní sestry. Sám se netají tím, že kouří dýmku, kterou nešlukuje. "Dýmka prošla lékařskou konzultací a nemohu říci, že by mi lékaři zrovna říkali »kuřte dýmku«, ale když se to dozvěděli, tak alespoň neprotestovali. Žena mi povoluje jedno pivo k obědu a skleničku vína k večeři, což moji spotřebu alkoholu uspokojuje," uvedl exprezident ohledně svého soukromí.

Podle jeho slov mu funkce nechybí, politické dění v zemi však bedlivě sleduje. O tom přesvědčil redakci ŽivotvČesku.cz, když se nedávno vyjádřil exkluzivně ke konsolidačnímu balíčku.

"Vládní návrh konsolidačních opatření považuji za neprovázanou tříšť více než padesáti nápadů, jejichž společným jmenovatelem je to, že jejich ekonomický efekt bude nižší než očekávaný a občanská nespokojenost vyšší než očekávaná," pustil se Zeman do vlády Petra Fialy v rámci dotazu redakce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.