Ordinace se někdy prolínala s tím, co jsem skutečně prožívala, říká Ivana Jirešová. Popsala 16 let v seriálu

Herečka Ivana Jirešová
Herečka Ivana Jirešová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Nevídaný úspěch a mnohaletou věrnost si u diváků získal seriál z lékařského prostředí, ve kterém zazářila také Ivana Jirešová (43) – ztvárnila postavu sympatické barmanky Lucie Vágnerové. Ale všechno má svůj začátek i konec, a tak televizní hit po dlouhých 16 letech skončil. Pro krásnou herečku to byla téměř třetina života, proto není divu, že má na své účinkování spoustu vzpomínek. "Lucie je pro mě úžasná bytost, takže mě práce na seriálu bavila celou dobu. Někdy se také prolínala s mým osobním životem. Občas jsem se ocitla nahoře, občas zase dole. Vzpomínám na to moc ráda a jsem šťastná, že jsem na konkurz tehdy šla. 16 let je opravdu velká část života a jsem vděčná, že Ordinace byla divácky velmi oblíbená," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Prvního dílu lékařského seriálu se diváci dočkali 9. září 2005 a osudy hrdinů z kamenické ordinace a později celé nemocnice je oslovily hned od samého začátku. Jedním z důvodů bylo mimo jiné hvězdné herecké obsazení a dobře vystavěný příběh. V něm figurovala také Ivana Jirešová, která působila v Ordinaci v růžové zahradě od první až do poslední šestnácté řady společně s kolegou Petrem Rychlým alias Čestmírem Mázlem. V roce 2006 si jakožto divácky oblíbená postava dokonce odnesla cenu v kategorii Objev roku v prestižní televizní anketě TýTý.

"Za Ordinaci jsem moc ráda. Je to hodně dáno i mojí rolí. Lucie je pro mě úžasná bytost, práce na seriálu mě bavila celou dobu. Někdy se také prolínala s mým osobním životem. Občas jsem se ocitla nahoře, občas zase dole. Vzpomínám na to moc ráda a jsem šťastná, že jsem na konkurz tehdy šla. 16 let je opravdu velká část života a jsem vděčná, že Ordinace byla divácky velmi oblíbená. Díky ní jsem se vlastně vrátila ke své původní profesi," řekla Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že některé věci měla s postavou Lucie společné.

"Jak Lucie prožívala třeba boj o malou Gitušku s mým prvním seriálovým manželem Hruškou – Jirkou Langmajerem, soudila jsem se o dceru a taky se ocitla v soudní síni. Myslím si, že jsme si byly podobné v tom, že máme rády lidi, vždycky jsme se snažily najít pozitivní cestu a jistou naději. Ale společnou máme i fixaci na rodinu, Lucie byla hodně fixovaná na Čestmírovu rodinu," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz krásná herečka, která je v osobním životě maminkou dcery Sofie Fridy, která se rozhodla vydat v jejích stopách a studuje herectví na konzervatoři.

Ordinace podle ní zůstane jedinečným dílem, které zůstane nezapomenutelným. "Nedá se moc srovnávat s něčím jiným, protože jako Ordinace už nic nebude. Určitě může vzniknout něco podobného, co diváky zaujme. Ale myslím si, že některé věci jsou opravdu jedinečné a v podstatě je dobře, že se nedají nahradit. Ale neznamená to, že nemůže existovat něco jiného – stejně dobrého, ale už jiného. Bude to například jinak vymyšlené, postavené a podobně," dodala Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.