Ornella Koktová plánuje dovolenou s ohledem na očkování. Možná skončíme ve stromech, říká

Ornella Koktová a její manžel Josef Kokta
Ornella Koktová a její manžel Josef Kokta
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2021

Mladá trojnásobná maminka Ornella Koktová (28) po řadě operací zažívá lepší dny a pomalu začala plánovat letní dovolenou po boku svého manžela Josefa Kokty (64). Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, že se bude řídit svým zdravotním stavem i celkovou situací v Evropě. "Uvidíme také, jak to v létě bude vypadat v Evropě s covidem, doufám, že lidé budou už naočkovaní. Máme malé děti, tak na nějakou velkou cestu mimo Evropu se stejně nechystáme," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Ornella Koktová přiznala, že na jaře téměř dva týdny bojovala o život, protože narození malé Lilianne odhalilo řadu zdravotních komplikací, které mohly vést až k selhání organismu.

"Zjistili, že mám v tepně sraženinu, která putuje směrem do plic. Byla jsem milimetr od embolie plic. Na to se přišlo náhodou. Do toho všeho mi antigenní test ukázal, že jsem pozitivní na covid. Takže se hned přidal strach z covidu. Převáželi mě od Apolináře na Karlovo náměstí na vyšetření v tunelu a pobíhali kolem mě ve skafandrech. To byl šok. Takže najednou nevěděli, zda a kdy mě mají operovat. Naštěstí pak PCR ukázal, že jsem negativní, že antigenní test se spletl. Já těch operací měla nyní více, ještě do toho všeho jsem měla »slepák«, nekončilo to," přiznala manželka Josefa Kokty pro ŽivotvČesku.cz, že její život byl na konci dubna opravdu v ohrožení.

Teď už je Ornella plná sil a začíná plánovat letní dovolenou. Kromě svého zdravotního stavu bedlivě sleduje koronavirovou situaci v Evropě.

"Pořádné plány na léto nemáme, zatím jsme si řekli, že budeme dělat výlety po krásné české krajině. Quentin třeba hodně chtěl jít stezku v korunách stromů, tak možná v létě skončíme ve stromech. Prázdniny musíme ještě důkladně naplánovat, já pořád chodím po vyšetřeních, mám naplánovanou řadu kontrol ještě na červenec, tak uvidíme, jak to celé nakonec bude," popsala pro ŽivotvČesku.cz matka tří dětí, která se už těší, až se nechá naočkovat.

"Uvidíme také, jak to v létě bude vypadat v Evropě s covidem, doufám, že lidé budou už naočkovaní. Máme malé děti, tak na nějakou velkou cestu mimo Evropu se stejně nechystáme. Já už se na očkování přihlásila, ale pořád čekám na potvrzení. Objednala jsem se do malého očkovacího místa na Praze 6, asi je tam hodně lidí, tak čekám na potvrzení. Přemýšlím, že jsem se měla objednat jinam. Pepu jsem objednávala na Motol a přišlo to hned druhý den," řekla pro ŽivotvČesku.cz Ornella s tím, že u nich doma ohledně očkování bylo rozhodnuto rychle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.