Ornella Koktová promluvila o svém devítiletém synovi Quentinovi. Už neřeší jeho nadváhu. Tvrdý režim, kdy na některé víkendy není doma, mu prospívá

Ornella Koktová se synem Quentinem
Ornella Koktová se synem Quentinem
Foto: Nextfoto
Markéta Prosová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2022

Ornella Koktová (29) vychovává s Josefem Koktou (65) tři děti - Quentina (9), Svena (2) a Lilianne (1). A právě nejstarší syn, který už je podle pyšné maminky samostatnou jednotkou, vyráží pravidelně na skautské výpravy a náramně mu to prospívá. "Je to pro ně jiný svět, protože tam nemají žádnou techniku," popsala pro ŽivotvČesku.cz podrobnosti ze života skautů a jejich výprav trojnásobná matka.

Ornella Koktová v minulosti řešila problém s nadváhou u svého prvorozeného syna. To se však postupně stává minulostí. Quentin navštěvuje pravidelně skautský kroužek a z fotografií pořízených po poslední výpravě, na kterou se s ostatními skauty vydal, je patrné, že mu volnočasová aktivita prospívá.

"Oni mají pravidelně takové víkendové výpravy. Tentokrát jeli k Máchovu jezeru. Je to pro ně jiný svět, protože tam nemají žádnou techniku. Zato mají ešusy, spacáky, stany a tak… Takže když jel poprvé, tak koukal, teď už si zvykl a je to v pohodě," popsala pro ŽivotvČesku.cz populární influencerka dění na skautských výpravách.

Malý Quentin se účastní různých akcí v rámci svého oddílu. Na delší pobyt, který bude trvat alespoň čtrnáct dní v kuse, si však počká až na léto. "Přes školní rok vyráží v pátek a vrací se v neděli, aby to nenarušilo školní docházku," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz jeho matka.

Pravidelné schůzky se v rámci skautského kroužku konají celoročně. "Každý týden mají pravidelné schůzky. Mají klubovnu na způsob Rychlých šípů, a tak se třeba učí uzly, něco opravit, přežít v divočině a někdy se vydají do přírody čistit les. Řeší i mezilidské vztahy, že se k sobě musí chovat rovně a být čestní. Když se tam začne dít nějaká hrůza, ti lidé jsou vyloučeni," popsala pro ŽivotvČesku.cz Ornella Koktová volnočasovou aktivitu svého syna.

Snad každého rodiče by napadlo, že víkend bez dítěte znamená pro matku více volného času. U trojnásobné maminky je tomu však naopak. "Quentin je už samostatná jednotka a spíš pomáhá, naopak je tedy znát, že tu chybí, takže si neodpočineme, protože máme doma ještě ty dva. Možná si odpočineme, až ti dva vyrostou a pojedou s tím skautem na čtrnáct dní dlouhý pobyt," dodala maminka tří dětí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.