Ornella Koktová se stará o dvě děti ze tří. Člověk cítí, že tu nemá pomocnou ruku, říká o Quentinovi

Trojnásobná maminka Ornella Koktová
Trojnásobná maminka Ornella Koktová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2021

Mladá trojnásobná maminka Ornella Koktová (28) se stále vzpamatovává z pobytu v nemocnici, během kterého byla i na operačním sálu. Její nejstarší syn Quentin (8) odjel do zařízení, kde mu odborníci pomáhají se zdravým hubnutím, a proto se Ornella aktuálně stará a ročního Svena a měsíční Lilianne. Péči o dvě děti neshledává lehčí, než péči o tři. "Quentínek už je ve věku, kdy je spíš parťák a pomocník, takže člověk cítí, že tady nemá tu pomocnou ruku," řekla Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz a popsala, jak během rekonvalescence mateřství zvládá.

Ornella Koktová a Josef Kokta v polovině května odvezli nejstaršího syna Quentina do specializovaného zdravotnického zařízení. Tam se společně s dalšími dětmi, které mají problémy s kilogramy navíc, naučí zdravě hubnout a pod dohledem odborníků získá zásady, díky kterým si bude moci váhu udržovat a cítit se dobře. Trojnásobná maminka se tak nyní stará jen o dvě děti, péče ale není jednoduší, naopak.

"Quentínek už je ve věku, kdy je spíš parťák a pomocník, takže člověk cítí, že tady nemá tu pomocnou ruku, než že by to s ním bylo těžší. V 8 letech už to s ním není náročné, to, že je parťák, mě zachraňuje. Mít tři malé děti musí být jiná káva. Samozřejmě má také své chvíle, jde, najednou se otočím a on má rýč v ruce a kope jámu v trávě. Taky dělá skopičiny, jako každé dítě, ale není to už o tom, že bych ho hlídala, aby neupadl a nepraštil se o roh stolu," řekla Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Quentin bez své rodiny netrpí a naopak si užívá přítomnost vrstevníků, ve které kvůli epidemii covidu za poslední rok příliš nebyl. "On je tak trochu sparťanský typ, takže to zvládá dobře, asi je mu to i fuk. Když se ho ptám, jaké to tam je, tak říká, že je všechno v pohodě a po chvilkovém hovoru řekne, že už musí běžet. Je to veselé. Myslím si, že je to i covidem, byl omezený, nemohl do školy za dětmi, tak se asi těšil na nějaký kolektiv. Byl tady pořád s těhotnou matkou a malým bratrem, který ještě nemluví, drtili jsme školu, takže se na děti těšil. Ale tady už má napuštěný bazén, tak se těší, až bude plavat, až bude lepší počasí. Blíží se prázdniny, výlety, tak zase zažije něco nového," vysvětlila sympatická maminka pro ŽivotvČesku.cz, jak si její syn pobyt v Říčanech užívá.

Na přelomu dubna a května byla Ornella Koktová hospitalizována v nemocnici, kam byla převezena kvůli bolestem v krajině břišní. Zpět domů mohla až po dvou týdnech a ani nyní se nesmí příliš zatěžovat. Naopak ji čeká ještě poměrně dlouhá rekonvalescence. "Musím se ještě hojit, říkali mi, že je to tak do září, než se uvnitř dá všechno dohromady. Ale už jsem doma, tak už je to fajn. Zachraňuje mě, že je tu manžel se mnou, nezvládla bych tahat děti, to ani nesmím. Občas to poruším a pak fňukám, že mě to bolí," doplnila Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.