Ornella Koktová stále nesmí za rodinou. Lékaři řeší moji krev, vzkázala trojnásobná matka z nemocnice

Ornella Koktová je manželkou Josefa Kokty
Ornella Koktová je manželkou Josefa Kokty
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Vytoužená dcera Lilianne je na světě už tři týdny, ale Ornella Koktová (28) si ji ještě nemohla pořádně užít. O Lilianne se pečlivě stará její otec Josef Kokta (64), který skvěle zvládá péči i o syny Svena a Quentina. Trojnásobná maminka ale dál zůstává v nemocnici po závažné operaci. "Ještě nevím, kdy mě pustí domů. Pořád se o tom dohadují lékaři," uvedla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jí je konečně trochu lépe.

Ornella Koktová byla z třetího porodu velmi nervózní. Věděla, že ji čeká císařský řez a také si uvědomovala, že těhotenství přišlo brzy po porodu druhého syna Svena. Bála se, aby děloha vydržela nápor a vše proběhlo bez komplikací. To se jí splnilo jen z části.

Samotný porod specialisté z nemocnice U Apolináře zvládli a Ornella si mohla užívat novorozenou dceru Lilianne. Jenže když byla i s miminkem propuštěná domů, začaly jí velké bolesti v krajině břišní, které nechtěly ustoupit.

Dne 26. dubna Ornellu narychlo odvezl zpět do nemocnice její otec Michal Štika. "Přišly nějaké komplikace, lékař už na ni čekal mezi dveřmi. Měla Svena, pak se hned narodila Liliannka, asi to nebylo úplně připravené. Dostala prášky a antibiotika na doléčení, ale doma asi nemá ten servis jako v nemocnici. Tam už ji čekali a musí se to řešit, asi jí budou dělat nějaký zákrok. Je jí zle, bojím se, že se něco dalo do pohybu," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz Michal Štika, že převoz byl dost rychlý. Josef Kokta zůstal doma s třemi dětmi a čekal, kdy se mu manželka z nemocnice vrátí. Ta ale stále zůstává v nemocnici.

"Ještě nevím, kdy mě pustí domů. Pořád se o tom dohadují lékaři, ještě se řeší krev a další věci," potvrdila ve středu Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je jí výrazně lépe a ráda by už byla doma. Zároveň si uvědomuje, že kvůli gynekologickým problémům jí šlo o život a do nemocnice se dostala na poslední chvíli.

Zdravotní problémy měly jen částečnou souvislost s narozením dcery. Ornella poděkovala své dceři, že její příchod na svět pomohl odhalit ukrytý zdravotní problém, který museli lékaři narychlo vyřešit. V současnosti je Ornelle výrazně lépe a vyhlíží den, kdy nemocnici opustí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.