Ornellu Koktovou trápí nadváha syna: Quentin toho sní málo a stejně je obézní, posteskla si

Quentin Kokta s maminkou Ornellou
Quentin Kokta s maminkou Ornellou
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2024

Ornella Koktová se jako každá správná maminka zajímá o zdravý životní styl svých dětí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ o to víc, když se řeší kilogramy navíc. Sympatická influencerka s manželem Josefem řeší nadváhu syna Quentina již několik let. Mladík před třemi lety navštívil i specializované zdravotnické zařízení, kde odborníci děti učí správně jíst a hýbat se. V podcastu »Agáta a Ornella« si podnikatelka nyní posteskla, že přebytečná kila u nejstaršího syna řeší doteď. Zároveň zdůraznila, že si neví již rady, protože Quentin nejí sladké a ani nepije limonády. Proto Ornellu trápí, že nehubne. O pobytu syna v léčebně, kam ho poslala, promluvila pro ŽivotvČesku.cz již před časem.

Podnikatelka Ornella Koktová řeší nadváhu jedenáctiletého syna Quentina už řadu let. Před třemi lety ho poslala do zdravotnického zařízení v Říčanech, kde jsou specializovaní na dětskou obezitu. "Myslím, že tam děti učí hlavně to, jak správně jíst, jak se mají hýbat a všechno dohromady. Já osobně nejsem žádný expert a nemám ráda lidi, kteří rozumí vždycky všemu – jak občas sleduju na internetu v diskuzích. Radši se proto poradím s odborníky, kteří mu sestaví plán přímo na míru. A hlavně tam bude s dětmi, na které se hrozně těšil. Chtěl být zase v nějakém kolektivu. Jsou to vlastně takové lázně, kde má vířivky, perličkové koupele a různé zdravotní procedury," uvedla před třemi lety pro ŽivotvČesku.cz Ornella Koktová.

Influencerka nyní v podcastu »Agáta a Ornella« přiznala, že syn Quentin v léčebně něco málo zhubl, dlouhodobý efekt ale na něho pobyt neměl. "Sama jsem z toho nešťastná, já jsem ho poslala do léčebny. Za prvé se tam některé děti navzájem šikanují, byť jsou všichni tlustí. A zadruhé něco málo zhubne, ale já prostě nevím...," posteskla si Ornella nad problémem, se kterým si už neví rady.

Jedním z důvodů je také to, že Quentin rozhodně nepatří mezi děti, které by se vyžívaly v nezdravém jídle. "Pije vodu, sladké limonády vůbec doma nemáme... Odmala bytostně nemá rád knedlíky, takže někdy sní jenom jablko. A myslím si, že jak jí málo, tak se mu vše ukládá, je to začarovaný kruh," popsala Ornella své trápení. "Teď jsem doma zavedla, že budeme spolu chodit do kopce každý den. I lékař doporučil svižnou chůzi, to prý stačí," řekla trojnásobná maminka, jež je kvůli péči o dvě menší děti a pracovním aktivitám natolik vytížená, že kolikrát nemá kapacitu na to, aby hlídala celý den Quentinův jídelníček.

Problém s kilogramy navíc řešila u svého syna i Agáta Hanychová, která prý chtěla Kryšpína poslat do již zmíněné léčebny před rokem. "Doktorka mi řekla, že není obézní, ale má to z hladu, protože mi odmala nejí přílohy. Ti kluci mezi 11. a 15. rokem to tak mají. Můj bratr Vincent je teď vysekaný a v tomhle věku vypadal taky jako buřt, takže nás prosím nesuďte," dodala Agáta, která stejně jako Ornella pár kilogramů navíc u svých dětí aktivně řeší, neboť jim tento problém rozhodně není lhostejný.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.