Oscarový herec Jeff Bridges bojuje s rakovinou. Jsem hluboce vděčný za lásku a podporu, napsal

Jeff Bridges má rakovinu
Jeff Bridges má rakovinu
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2020

Americký herec Jeff Bridges (70), představitel největšího filmového lenocha jménem Big Lebowski ve stejnojmenném snímku, v pondělí oznámil smutnou zprávu. Vyšetření u něj potvrdila rakovinu. Bridges zahajuje léčbu a je vděčný za veškerou podporu, které se mu dostává od rodiny i fanoušků.

Oscarový herec promluvil o tom, že u něj lékaři odhalili lymfom. Nechtěl zmiňovat žádné detaily a blíže popisovat aktuální zdravotní stav. Informaci o svém onemocnění zveřejnil na sociálních sítích. "Nové s*ačky vyšly na světlo. Diagnostikovali mi lymfom. I když je to závažné onemocnění, cítím štěstí, že mám tak skvělý tým lékařů a má prognóza vypadá dobře. Začínám s léčbou a budu vás průběžně informovat o svém uzdravování. Jsem hluboce vděčný za lásku a podporu ze strany mé rodiny a přátel. Děkuju za vaše modlitby a přání," napsal Jeff Bridges na svůj oficiální instagramový profil.

Podle kliniky Mayo, která patří mezi prestižní americká lékařská výzkumná a vzdělávací centra, se léčba tohoto druhu onemocnění liší a může zahrnovat řadu způsobů, jak u pacienta zlepšit jeho stav. Ať už se jedná o imunoterapii, chemoterapii, transplantaci kostní dřeně nebo radiační terapii. Projevy nemoci jsou otoky lymfatických uzlin, horečka, úbytek hmotnosti nebo únava.

Bridges byl v průběhu natáčení akčního seriálu The Old Man podle románu Thomase Perryho, jehož premiéra měla proběhnout v příštím roce. Herec má však také plnou podporu filmařů, kteří mu přejí hlavně zdraví a brzké zlepšení současného stavu. "Naše myšlenky jsou v této těžké době zaměřeny na Jeffa a jeho rodinu a mají naši lásku a podporu. Přejeme mu bezpečné a úplně uzdravení. Jeffe, jsme v tom všichni spolu s tebou," citoval prohlášení tvůrců filmu Washington Post.

Přiznání nemoci vyvolalo obrovskou vlnu podpory fanoušků i známých tváří. "Jste bojovník. Můžete to porazit," vzkázal mu v komentáři například herec japonského původu George Takei  Altman (83).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.