Osobní zpověď Šárky Vaňkové: Zasáhl mě koronavirus jako všechny, snažím se s tím žít, říká

Zpěvačka se zase vrací k hudbě
Zpěvačka se zase vrací k hudbě
Foto: Archiv Šárky Vaňkové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2020

Zpěvačka Šárka Vaňková (32) se v posledních letech stáhla z popředí české hudební scény a věnovala se především osobnímu životu, na který po finále historicky první řady pěvecké soutěže neměla příliš času. Ale teď se k hudbě částečně vrátila a připravuje nový singl s poutavým videoklipem. Ani jí se však nevyhýbají komplikace spojené s vládními restrikcemi a obecně koronavirová krize. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak se vypořádává se složitou situací a co připravuje.

Krásná blondýnka zazářila v prvním ročníku soutěže Česko hledá Superstar, kde získala stříbrné místo a ve finále se pěvecky »utkala« se zpěvačkou Anetou Langerovou (33). Od té doby působila v řadě předních českých muzikálů a vydala i několik desek. Za poslední roky věnovala čas hlavně budování osobního života, který musela na dlouhou dobu kvůli pěvecké kariéře odsunout stranou. Přesunula se na Slovensko, ale nyní se vrátila zpátky a nasadila opět obdivuhodné pracovní tempo. Jak zvládá práci s ohledem na nařízení kvůli koronaviru?

"Zasáhlo mě to jako všechny umělce. Celou situaci samozřejmě nepodceňuju a chovám se zodpovědně. Nikam moc nechodím, a pokud cestuju pracovně, tak respektuju pravidla. Kdyby náhodou došlo k tomu, že se i přesto nakazím, tak si to bohužel musím prodělat. Beru to tak, jak to je. Snažím se žít normální život, abych se z toho nezbláznila," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která pracuje současně jako obchodní manažerka v oblasti vlasové kosmetiky.

Na hudbu však naštěstí nezanevřela. "Zkouším muzikál Robinson Crusoe a snažíme se tam tomu všichni věnovat maximum, abychom byli připraveni na premiéru. Logicky se může stát, že bude nakonec odložená, ale jak se říká - kdo je připraven, není zaskočen. Ve spolupráci s přítelem jsem dokončila taky nový singl Blízko, k němuž finalizujeme videoklip. Je toho poměrně dost, ale jsem za to vážně vděčná. Hudbu chci spíš jako koníček, který budu pořád dělat ráda a s chutí. Můžu v ní uniknout do jiného světa. Odpočinout si od všech ostatních věcí," svěřila se Šárka pro ŽivotvČesku.cz.

Sama přiznává, že jí zpívání hodně chybí, ale díky nové pěvecké roli si znovu užívá jeviště. "Zpívala jsem od 16 let a měla jsem dlouhou pauzu. Čím jsem starší, tím jsem větší realista, který stojí nohama na zemi. Měla jsem znovu možnost poznat spoustu nových a skvělých kolegů. Je to pro mě úžasná zkušenost a navíc si užívám skvělou atmosféru na place."

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.