Ostře sledovaný duel Vémola vs. Mikulášek: Může rozhodnout jedna tvrdá rána, říká trenér »Baby Jagy«

Václav Mikuláše a Karlos Vémola po vážení
Václav Mikuláše a Karlos Vémola po vážení
Foto: Archiv Octagon
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2020

Napětí před bojem roste. Duel, v němž se v kleci utká Karlos Vémola (35) a Václav Mikulášek (32), je na spadnutí. V sobotu se rozhodne. Staredown prošel nakonec bez problémů, i když se očekávalo, že dojde k nějaké výstřednosti. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil trenér Mikuláška přezdívaného Baba Jaga, jak na tom aktuálně je a zda má šance na vítězství. "V tomto sportu může rozhodnout jedna rána," upřesnil trenér MMA David Vyvážil.

Václav Mikulášek si na staredown přinesl velký hřebík, který nemohl Karlos Vémola přehlédnout. Šlo o gesto, které mělo značit, že Vémola po společném duelu pověsí kariéru na hřebík. Možné je všechno. Vémola to označuje za nesmysl a naopak uvedl, že to je hřebík pro Mikuláška do jeho rakve.

"Vašek tvrdě trénoval a jsme rádi za šanci s kvalitním soupeřem, kterým Karlos bezesporu je. A i když Vašek je papírově slabší soupeř, je nutné brát v potaz to, že v MMA může rozhodnou jedna tvrdá rána a je po zápase," řekl pro ŽivotvČesku.cz trenér Mikuláška, respektovaný David Vyvážil.

Vémola je přesvědčen, že Mikuláška ukončí v prvním kole. Naopak Mikulášek věří tomu, že může překvapit a poslat Vémolu lidově řečeno do důchodu.

Původně se měl souboj mezi oběma konat na Oktagonu 17. Ale z důvodu nemoci českého Terminátora, který nezvládl zhubnout na domluvenou váhu do 84 kilogramů, se přesunul na prosincové datum.

Oktagon 19 startuje v sobotu od 18:00 v Brně. Na kartě je deset zápasů. MMA premiéru pod československou organizací zažije Lucie Pudilová. Jako poslední vkročí do oktagonu právě Vémola s Mikuláškem a souboj může být pro diváka zajímavým překvapením.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.