Ota Jirák přiznal, že epidemii těžce snáší. Až covid pomine, tak začne teprve velký malér, říká

Ota Jirák se chce nechat očkovat proti covidu
Ota Jirák se chce nechat očkovat proti covidu
Foto: nextfoto.cz

Koronavirová krize zasáhla Česko napříč odvětvími a jednou z nadějí v boji s koronavirem, má být očkování. To bylo doposud dostupné pouze pro nejrizikovější skupiny, mezi které patří zdravotníci a také senioři nad 80 let. Od 1. března se do rezervačního systému mohou hlásit lidé nad 70 let, mezi které se řadí oblíbený herec a dabér Ota Jirák (71), který vnímá situaci v naší zemi jako velmi dramatickou a na očkování má jasný názor. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, zda je zastáncem vakcinace, nebo nikoli.

Herec Ota Jirák hraje mimo jiné oblíbenou postavou Martina Popelky v »primáckém« seriálu z prostředí rodinné farmy, kde ztvárňuje vidinu zesnulého tatínka jedné z hlavních hrdinek Týny v podání Evy Burešové (27), pro kterou je rádcem. Svůj charismatický hlas propůjčuje v dabingu, kde namluvil nespočet filmových i seriálových rolí.

Známý rodák z Mladé Boleslavi, který už se řadí mezi věkovou skupinu nad 70 let, má od 1. března nárok na očkování. "Určitě v tom smysl vidím, očkovat se nechám. Pevně doufám, že to pomůže. Situaci ohledně epidemie snáším těžko. Je to smutné, co se děje," řekl Ota Jirák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hned několik věcí považuje za ty nejtěžší, které doba s koronavirovou epidemií přinesla.

"Nejtěžší je, že se lidé nevídají, děti nechodí školy, dál zůstávají zavřená divadla a galerie, vlastně všechno. Kultura jde do háje, spousta lidí zkrachuje a doplatí na to zase ti dobráci. Až koronavirus pomine, tak začne teprve velký malér a budou se sčítat škody," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz oblíbený herec, který i nadále natáčí populární seriál.

"Natáčíme Slunečnou, a když mám volné chvíle, tak odpočívám a využívám toho ke spánku. A taky si hraju s naším Ferdou, což je dvouletý jezevčík. Je to mlaďoch a umí mě držet v tempu," dodal Ota Jirák pro ŽivotvČesku.cz.

Při první vlně epidemie koronaviru v Česku se mezi lidmi šířil základní kmen viru, ale pos...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.