Otec Britney Spearsové už nebude jejím opatrovníkem, rozhodl soud. Promluvil její právník

Zpěvačka Britney Spearsová
Zpěvačka Britney Spearsová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2021

Zpěvačka Britney Spearsová (39) slaví pravděpodobně největší vítězství svého života. Americká média přinesla informaci, že soud v Los Angeles rozhodl, že její otec Jamie Spears (69) nadále nebude jejím opatrovníkem. Život své dcery kontroloval dlouhých 13 let a zpěvačka tvrdí, že ji během té doby například nutil brát léky, které ji utlumily, či ji donutil k zavedení nitroděložního tělíska, které jí zabraňovalo otěhotnět s partnerem Samem Asgharim (27).

Britney Spearsová o zrušení opatrovnictví žádala už dlouho, záležitost však významně posunulo zveřejnění televizních dokumentů, v nichž její bývalí spolupracovníci či přátelé hovořili o tom, jak se jí změnil život v momentě, kdy nad ním převzal kontrolu její otec. Za nynější úspěch vděčí především svému advokátovi a také tomu, že se Jamie Spears, zřejmě pod nátlakem veřejnosti, sám rozhodl požádat soud, aby opatrovnictví zrušil.

Zpěvaččin právník u soudu hovořil o posledním z dokumentů, v němž svědci uváděli, že Jamie v domě své dcery rozmístil štěnice a také sledoval její aktivitu na telefonu. "Slečna Spearsová o těchto nařčeních ví a je traumatizovaná. Stále spí v ložnici, kterou měl její otec údajně také napíchnout. Odmítá pracovat, dokud opatrovnictví jejího otce nebude zrušeno a bude velmi rozrušená, pokud pan Spears bude jejím opatrovníkem byť jen jeden den," řekl Mathew Rosengart, jak ho cituje deník The Sun.

"Pan Spears svou dceru odposlouchával, nahrával její rozhovory se syny, ale také s jejím bývalým advokátem. Je to krutý muž, má problém se závislostí na alkoholu a mou klientku dlouhodobě zneužíval," tvrdil právník u soudu. Ten nakonec rozhodl, že opatrovnictví bude zrušeno.

Mathew Rosengart pak americká média informoval, že Britney Spearsové se velmi ulevilo. "Když jsem své klientce zavolal, abych ji s dobrou zprávou obeznámil, byla velmi emocionální. Více detailů z našeho hovoru sdělovat nebudu, ale mohu říct, že dnešek je skvělým dnem pro spravedlnost," dodal zpěvaččin advokát.

V posledních měsících byli na sociálních sítích i na veřejnosti velmi aktivní členové hnutí Free Britney, česky Osvoboďte Britney, kteří zpěvačku podporovali komentáři na Instagramu i přítomností u soudních jednání. Právě oni o jejím trápení promluvili ještě dřív než ona sama, svá tvrzení podporovali jejími podivnými příspěvky na sociálních sítích, které považovali za volání o pomoc. Některé jejich teorie později Britney Spearsová sama potvrdila, například to, že ji otec nutil pracovat i přes její nevoli, že od ní odháněl přátele, nebo jí zakázal se provdat a ujistil se, že s partnerem neotěhotní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.