Otevřená zpověď o ženských problémech. Berenika Kohoutová ukázala postavu po porodu bez retuše

Berenika ukázala postavu jen v plavkách.
Berenika ukázala postavu jen v plavkách.
Foto: Archiv Bereniky Kohoutové.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2020

"Jediný, čeho příroda ženy ušetřila, co se týká těhotenství a porodu je několika měsíční absence menstruace." Těmito slovy začíná zpověď Bereniky Kohoutové na Instagramu, na kterém se podělila o fotky bez retuše v plavkách.

"Jó, to porod, porod byl za mě krása," pokračuje ve své zpovědi maminka pětiměsíční dcery Loly, která se jí narodila na a Den svatého Valentýna. O tom, že je těhotná vítězka čtvrté řady show Tvoje tvář má známý hlas informovala v září 2019.

"Nikdy jsem moc nechápala, co to znamená, když někdo “nemá čas” na mateřský dovolený. Pochopitelně. Neměla jsem dítě. Mateřská pro mě znamená rozdělit si tu trošku volného času přes den (zhruba 3 hodiny max., někdy v kuse ale spíš odděleně) a večer/v noci. Například si s Lolou vezmeme deku, já si naberu časáky a kafe a jakože si uděláme pohodičku. Skončí to tak, že Lola má pohodičku, ale já si samozřejmě nedokážu soustředěně (ani nesoustředěně) číst dýl jak 3 minuty, protože: vysvitlo sluníčko, musím Lolu namazat opalovákem," otevřeně prozrazuje Berenika, která je dcerou spisovatelky Ireny Obernnové - ženy, která tvrdila, že měla románek s exprezidentem Václavem Havlem a ve své knize ho označila za »Největšího Čecha«.

"A klobouček! Otáčím to ve dveřích. Aaaahhh, pohoda, natáhnu se, otevírám časák. Zašlo slunce! Musím pro svetr. A vlastně bych měla Lole začít krájet mrkev na příkrm? Jdu do kuchyně a začínám to připravovat, Lola začne vřískat. Tak jo, nakojit, uspat. Občas to vyjde na 3 minuty, občas na 30. Ha! Spí! CO TEĎ. Panika!!! Mam čas, ale nevím kolik! Základ je dodělat jí jídlo a sama se najíst. Něco ultra rychlýho, pochopitelně. Ale lehkýho!! A málo kalorií, ať jsem rychle v šejpu. Pak. Pověsit prádlo. To je mokrý a zatuchá. Ustlat postel, ta taky zatuchá, haha. Jo, to jsou takový neodkladný věci. A DÁL?? Zacvičit si, nebo se natáhnout u toho vysněnýho časáku? Anebo instagram - což je víceméně už taky práce...?" pokračuje v poměrně obsáhlé zpovědi.

K tomu Berenika přiložila snímky své aktuální postavy. Jen v plavkách. A z jejích slov je jasné, že mateřství jí dává pořádně zabrat.

"A co ty haldy oblečení, mam dělat, že je nevidim? A neměla bych už konečně napsat nějakej text?? Většinou to skončí tim, že se Lola samozřejmě vzbudí o několik hodin dřív, než potřebuji. Třeba o padesát. A mně je líto všeho, co jsem nedělala. Nejvíc cvičení. Protože jsem byla zvyklá makat. Dřív. Když jsem měla 90-60-90 (nebo tak ňák) a z prsou mi samovolně neteklo mlíko. Takže jinak. Od příštího tejdne si do diáře zapisuju bruslení, plavání a jógu. A kafe sama se sebou a hodiny čumění. Potřebuji nějaký řád a taky hejbnout kostrou. Doslova. Tak uvidíme, jak se k mejm plánům postaví Lolek....!" dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.