Otřesný případ v nemocnici: Matka natočila, jak zdravotní sestra krutě zachází s malou holčičkou

Pacientka natočila zdravotní sestru při incidentu
Pacientka natočila zdravotní sestru při incidentu
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2020

Případ šokující nelidskosti otřásl nemocnicí v ruském městě Novosibirsk, kde jedna z žen zdokumentovala situaci, nad kterou zůstává zdravý lidský rozum stát. A těžko se dá uvěřit tomu, že se jednalo o incident v jinak chváleném zdravotnickém zařízení.

Irina Cherry byla na oddělení v novosibirské nemocnici Tuberculosis Hospital se svým dítětem a náhodně se během pobytu stala nechtěným svědkem otřesného a bezcitného zacházení s malou holčičkou. Místní zdravotní sestra totiž děvčátko odváděla do postele a následně ho surově chytla, zvedla za vlasy a hodila na matraci. Jenže to ještě netušila, že její čin natočila matka jiného dítěte, která s hrůzou sledovala, co se událo během krátké chvíle.

Irina Cherry si ke smůle členky zdravotnického personálu nemocnice rozhodně nenechala nic pro sebe a postarala se o to, aby se video a fotky dostaly na veřejnost. Případ už řeší také vyšetřovací výbor v Novosibirsku a byl svěřen také komisařce pro práva dětí v tamním regionu Naděždě Boltenko.

Sestra, která se dopustila otřesného zacházení s malým dítětem, byla mimo jiné propuštěna ze zaměstnání a dále se uvidí, jak bude za svoje kruté chování vůči nebohé holčičce potrestána.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.