Ovčáček končí. Vysvětlil důvod svého náhlého odchodu. Všechno má konec a začne něco nového, uvedl mluvčí Hradu

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2022

Všechno, co má začátek, má i konec. To je rovnice, která platí na Hradě i v podhradí. Jiří Ovčáček dnes ukončil svou činnost a řekl o sobě, kdo skutečně je. Řeč je o parodickém internetovém účtu, který napodoboval skutečného hradního mluvčího. Pro ŽivotvČesku.cz konec svého dvojníka okomentoval i skutečný Jiří Ovčáček (43).

Jiří Ovčáček po osmi letech ukončil svou činnost na Facebooku. Jedná se o parodický účet, který ale byl tak věrohodný, že často mystifikoval veřejnost i zkušené novináře. Stávalo se, že když skutečný Ovčáček přišel s nějakým mediálním vyjádřením, tak pak novináři museli ověřovat, zda náhodou nepromluvil ten falešný Ovčáček.

"Abych se tedy představil, jmenuji se Ondřej. Jsem relativně normální chlápek, který má rodinu a koníčky. Vzděláním i profesí jsem sociálním pracovníkem, toho času dělám s lidmi s poruchami autistického spektra. Je mi 35, žiji v Sudetech (já vím, nic moc, ale vzhledem k tomu, že jsem v minulosti žil v Brně, to není tak špatný) a umím docela dobrou sýrovou pomazánku," uvedl o sobě na Facebooku muž, který stvořil a při životě udržoval falešného Ovčáčka.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila i skutečného hradního mluvčího. Reálný mluvčí prezidenta Miloše Zemana (77) je známý tím, že má vytříbený smysl pro humor a sbírá grafiky, které ho parodují. O existenci falešného Ovčáčka samozřejmě celou dobu dobře věděl.

"Každý příběh jednou končí a začíná něco nového. Mimochodem, autor ani netuší, co má se mnou společného. Také umím docela dobrou sýrovou pomazánku," uvedl pro ŽivotvČesku.cz reálný hradní mluvčí s lišáckým úsměvem.

Falešný Jiří Ovčáček ukončil svou činnost se slovy, že těžko se dělá parodie, když prezident dnes vyvolává neplánovaný soucit. Celé roky se snažil, ale je nutné také připomenout, že v citacích Bible a theologických odkazech s přesahy do démonologie tomu skutečnému konkurovat nikdy nemohl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.