Ozařování je u konce, ale přišel jsem o chuť k jídlu a motám se. Hlas se vrátil, říká František Nedvěd

Hudebník František Nedvěd
Hudebník František Nedvěd
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2021

Hudebník František Nedvěd (73) v loňském roce přišel o hlas a přiznal, že má zdravotní problémy v souvislosti s rakovinou. Legenda českého folku, country a trampské hudby nyní po chemoterapii a ozařování přichází s potěšující zprávou pro všechny své fanoušky - vrátil se mu hlas. "Mám před sebou ještě dvě ozařovaní, v pondělí a úterý, ale je to strašně těžký, není mi nejlépe," řekl pro ŽivotvČesku.cz vynikající hudebník.

Posledních několik měsíců nebylo pro Františka Nedvěda zcela ideálních. Boj s rakovinou je velmi těžkou a nepříjemnou záležitostí, která pro vynikajícího hudebníka ještě neskončila. Naštěstí je ale v cílové rovince.

"Mám před sebou ještě dvě ozařovaní, v pondělí a úterý, ale je to strašně těžký. Ztratil jsem chuť k jídlu, motám se a jsem poměrně dost unavený, je to mnohem horší než na začátku, kdy to bylo celkem bez problému. Teď to dobré není, těch posledních pět ozařovaní to stojí za houby. V úterý bych to měl mít vyřešené, následně bude měsíc přestávka a pak půjdu na kontrolu a budu už jen pod dohledem lékaře," prozradil legendární hudebník, co ho ještě v souvislosti s jeho bojem s nemocí čeká. Dobrou zprávou je, že má chuť zpívat, což ho také těší.

"Moc se těším na zpívání, příští týden máme zkoušku a hlas se mi vrátil, to je skvělá zpráva. To také znamená, že léčba zatím je úspěšná," dodal pro ŽivotvČesku.cz František Nedvěd, který největší hudební úspěchy zažil v době, kdy koncertoval se svým bratrem Janem (74).

Před více než 14 dny došlo na poslední rozloučení s fenomenálním hudebníkem Františkem Ned...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu