Ozzy Osbourne statečně bojuje s Parkinsonovou chorobou, i přes nemoc vystoupil. Zavzpomínal na dobu, kdy se pokusil zabít manželku

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2022

Zpěvák Ozzy Osbourne (73) před více než dvěma lety přiznal, že trpí Parkinsonovou chorobou. Zároveň ale řekl, že hudby a vystupování se vzdát nechce. Sen o návratu na pódia se mu v srpnu alespoň na moment splnil během největší britské sportovní akce Commonwealth Games. Ve své autobiografii pak popsal nejstrašnější drogový zážitek kapitoly svého života, kterou nechal už dávno za sebou.

Kulaté modré brýle, rozčepýřené dlouhé vlasy, nalakované nehty, oční linky a dlouhé kabáty. To vše bylo pro Ozzyho Osbourna charakteristické, než přiznal, že dlouhodobě bojuje s Parkinsonovou chorobou. K odhalení tohoto tajemství ho přiměl fakt, že už nadále nešlo skrývat, že se jeho zdravotní stav zhoršuje. Zavázal se ale k tomu, že hudby se nevzdá.

Legendárnímu Ozzymu se splnil sen při Commonwealth Games, kde měl po dlouhé době první velké veřejné vystoupení. Parkinsonova choroba je pro něj stále strašákem, dostál ale svému slibu, že ho fanoušci ještě uvidí vystupovat. Oporou v boji s nemocí je mu manželka Sharon (69), která po jeho boku stojí i přes všechno špatné. Odpustila mu dokonce i to, že už na tomto světě jeho vinou nemusela být.

Ozzy Osbourne byl v minulosti slavným rebelem. Kromě toho, že na jednom ze svých koncertů ukousl hlavu netopýrovi, také dlouhodobě užíval drogy. Jak popsal ve svých memoárech, v jednu chvíli jeho závislost zašla tak daleko, že už ani nevěděl, co pod vlivem dělá. Po probuzení na policejní stanici ho čekalo děsivé odhalení.

"Míval jsem pod vlivem výpadky. Můj největší strach byl, že se probudím na policejní stanici a řeknou mi, že jsem buď někomu srazil babičku autem, nebo že jsem někoho zabil sekyrou. Pak se to jednoho dne stalo. Probudil jsem se v cele, na zdech byly lidské výkaly a já nic netušil. Zeptal jsem se policisty, proč tam jsem, a on mi řekl, že jsem obviněn z pokusu o vraždu Sharon Osbourneové," popsal zpěvák svůj nejhrůznější zážitek ve své knize I Am Ozzy.

Láska Osbourneových je zřejmě velmi silná, jak jinak si lze vysvětlit, že kromě běžných krizí jejich manželství přestálo i pokus o vraždu. Právě Sharon Osbourneová se nyní o svého manžela poctivě stará a je mu oporou nejen po stránce fyzické, kdy mu pomáhá s pro něj už nezvladatelnými úkony, ale také po té psychické.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.