Údajný pád ze schodů a převoz záchrankou. Jan Cimický byl znovu v nemocnici, následně byl ale propuštěn

Jan Cimický
Jan Cimický
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2023

Psychiatr Jan Cimický se v pondělí krátce ocitl opět v nemocnici. Podle nejnovějších informací, které přinesl jako první portál Expres.cz, se známý lékař měl dnes zřítit ze schodů ve svém domě. Psychiatra obvinilo několik jeho pacientek ze sexuálního obtěžování či přímo napadení. Jeho případ měl začít Obvodní soud pro Prahu 8 projednávat 7. listopadu. Nakonec se ale hlavní líčení přesouvá až na 4. ledna 2024, a to z důvodu onemocnění předsedy soudního senátu Petra Nováka. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila mluvčí pražské záchranky Janu Poštovou, která odmítla, že by záchranka v pondělí odvážela někoho z ulice, kde Cimický vykonává svou praxi. Redakce získala informace přímo z Ústřední vojenské nemocnice, kde před polednem byl známý psychiatr spatřen, ale již ji opouštěl.

Jan Cimický, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání, byl převezen podruhé po sobě do Ústřední vojenské nemocnice. Na konci října ho převezla záchranka ve vážném stavu po předávkování léky. Před pár dny byl propuštěn. I když požadoval odročení soudu, nebylo mu vyhověno. V pondělí se ve špitále objevil znovu. Údajně po pádu ze schodů. Hospitalizován ale nebyl.

"Měl upadnout doma na schodech, museli mu volat rychlou. V současné době má být opět ve vojenské nemocnici, že tam zůstane i do zítra, kdy má proběhnout hlavní líčení, je velmi pravděpodobné," citoval portál Expres.cz zdroj z okolí Cimického.

Redakce bulvárního periodika se obrátila i na advokáta Cimického, který neměl informace, že by Cimický byl opět hospitalizován. "O tom, že by můj klient byl v nemocnici, zatím nic nevím. V pátek jsme zaslali opětovnou žádost o odročení, doteď nám nebylo soudem odpovězeno. Klient se chce účastnit hlavního líčení, ale nevím, jestli mu to zdravotní stav dovolí, i s ohledem na doporučení lékaře," uvedl právní zástupce Cimického Miroslav Kučerka.

Podle informací, které získala redakce ŽivotvČesku.cz přímo z Ústřední vojenské nemocnice od personálu, měl být Jan Cimický v pondělí krátce před polednem spatřen, jak nemocnici opouští - tedy po převozu a nejpravděpodobněji lékařském vyšetření byl ale propuštěn.

Pokud jde o první hospitalizaci Cimického, spekulovalo se o pokusu o sebevraždu. "Sebevraždu může spáchat člověk, který byl obviněn oprávněně, ale i neoprávněně. Důvodem bývá, že neunese společenskou dehonestaci," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz psycholožka Radana Rovena Štěpánková, jak to v obecné rovině bývá v řadě podobných případů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.