Padla pátá nejvyšší suma ve Sportce. Výherce z Prahy si odnese 192 milionů korun

Sazka opět nadělovala.
Sazka opět nadělovala.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 4. 2020

Středeční losování Sportky potěšilo výherce z Prahy. Štastná čísla na jeho tiketu mu přinesla pátou nejvyšší výhru v její historii. Za svůj vsazený plný tiket včetně doplňkové hry si na svůj účet připíše přes 192 milionů korun. Nejvyšší výhra v sázkové hře byla v roce 2013 ve výši 400 milionů korun.

"Sázející z hlavního města Prahy vsadil plný tiket, na kterém nakombinoval sloupečky s vlastními čísly i náhodným tipem. Výhru získal v posledním sloupci náhodnými čísly,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel komunikace Sazky Václav Friedmann.

Ve středu padla výherní čísla 10, 16, 28, 31, 33 a dodatkové 49. Pro výhru superjackpotu musel výherce vsadit všech deset sloupců tiketu i doplňkovou hru Šance.

Daň pro stát

Výherce z Prahy teď musí státu danit 15% z výhry, a to ve výši 28,8 milionů korun. Středeční výhra je podle společnosti Sazka pátou nejvyšší v historii Sportky a sedmá v pořadí z pohledu všech vyplacených výher v České republice.

"Hry Sazky v letošním roce vytvořily už 37 milionářů, kteří si mezi sebou rozdělili přes 471 milionů korun. Na dani z výhry odvedli státu částku 71 milionů,“ upřesnil mluvčí Friedmann.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.