Paige ze seriálu Čarodějky: Rose McGowanová má rebelskou image. Z tmavovlásky je blondýna

Herečka Rose McGowanová
Herečka Rose McGowanová
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2021

Velkou popularitu si získala díky roli čarodějky Paige Matthewsové v oblíbeném fantasy seriálu Čarodějky, který se poprvé objevil v televizním vysílání v říjnu 1998. Herečka Rose McGowanová (47) si ale zahrála až ve čtvrté řadě, kdy nahradila Shannen Dohertyovou (50). Ta své působení po neshodách s kolegyní v příběhu sester Halliwellových ukončila. Představitelka Paige po letech od natáčení výrazně změnila image - z tmavovlásky se stala platinová blondýnka.

Seriál Čarodějky si získal miliony fanoušků po celém světě a představil divákům trojici mocných sester Halliwellových, z nichž každá dostala do vínku magickou schopnost. Po odchodu Shannen Dohertyové, která ztvárnila nejstarší Prue (producenti ji nechali zemřít na konci třetí řady), doplnila dvojici hereček – Alyssu Milanovou (48) a Holly Marie Combsovou (47) právě pohledná tmavovláska. Ztvárnila čtvrtou sestru, který byla napůl čarodějka a napůl světlonoš/anděl.

Rose McGowanová, která je původem z italského města Certaldo, měla těžký úkol zastoupit diváky oblíbenou Dohertyovou. Nakonec si popularitu získala, nicméně i když to na první pohled vypadalo, že si trojice seriálových sester Halliwellových rozumí, ve skutečnosti tomu tak nebylo. Řeč je o vztahu s herečkou Alyssou Milanovou, kvůli níž odešla právě Shannen Dohertyová. "Nemám ji ráda, protože si myslím, že je to lhářka. Myslíte si, že takové lidi neznám? Nedívám se na to zvenčí," sdělila Rose McGowanová ve velmi otevřeném rozhovoru pro ABC News.

V osobním životě si zažila těžké časy i proto, že jí lékaři diagnostikovali zákeřnou rakovinu. Za léta od natáčení seriálu Čarodějky se výrazně změnila, zůstává nejen statečná, ale i půvabná. Udržuje si krátký sestřih a tmavé vlasy si nechala odbarvit na blond.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.