Pamatujete na Carterovou z Hvězdné brány? Amanda Tapping radikálně mění image a po 23 letech je stále šik

Amanda Tapping ztvárnila postavu Sam Carterové v seriálu Hvězdná brána
Amanda Tapping ztvárnila postavu Sam Carterové v seriálu Hvězdná brána
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2020

Herečka Amanda Tapping (55) se proslavila jako kapitánka Samantha Carterová v kultovním sci-fi seriálu Hvězdná brána. Od dob, kdy se poprvé objevil na televizních obrazovkách, uplynulo neuvěřitelných 23 let a jedna z hlavních představitelek si prošla radikální změnou image a jako zralá padesátnice neztrácí půvab.

Amanda Tapping, kanadská herečka s britskými kořeny, ztvárnila slavnou postavu kapitánky letectva Samanthy »Sam« Carterové v oblíbeném televizním seriálu Hvězdná Brána, za nímž stojí dvojice úspěšných producentů - Brad Wright a Jonathan Glassner. Po ukončení střední školy měla dilema, zda jít na vysokou školu a věnovat se vědeckému oboru, nebo studiu herectví. Nakonec zvítězila láska k umění. Přesto, že se v menších rolích ukázala v řadě sci-fi projektů včetně seriálu Akta X, zlom přišel až v polovině devadesátých let, kdy získala jednu z hlavních rolí v kultovním televizním hitu Hvězdná Brána, který se dočkal deseti řad a celkem 213 epizod.

"Doufám, že diváci vnímají Saminu sílu, čestnost a touhu posouvat hranice. Mám na ní ráda to, jak je bystrá. Ve světě mezi muži musela bojovat hodně tvrdě, ale tu cestu si nevybrala. Sama sobě dokazovala, kým je," popsala postavu kapitánky Carterové herečka Amanda Tapping v rozhovoru pro Gate World.

Šarmantní blondýnka se v roce 1994 provdala za Alana Kovacse a manželé spolu mají patnáctiletou dceru Olivii. Herečka se snaží věnovat rodině a velmi dbá na to, aby si zachovala jako známá osobnost soukromí. V minulosti přiznala, že si slávu moc neužívá, ba naopak, jak uvedl web tvovermind.com. Ale její herecká kariéra neskončila se závěrem Hvězdné brány.

Stala se hlavní hvězdou kanadského fantasy seriálu Svatyně (v originále Sanctuary), kde si zahrála doktorku Helen Magnus, vědkyni a sběratelku podivných tvorů. V průběhu let prošla radikálními proměnami vzhledu. Jednu dobu si dokonce nechala narůst dlouhé vlasy a stala se z ní tmavovláska. V letošním roce oslavila půlkulatiny – 55. narozeniny a stále si udržuje svůj půvab a šarm.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.