Pamatujete na hezouna Sindibáda? Zen Gesner oslavil padesátku a řádí na mořských vlnách

Zen Gesner oslavil padesátku
Zen Gesner oslavil padesátku
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2020

Herec Zen Gesner (50) ztvárnil pohledného Sindibáda v oblíbeném »devadesátkovém« seriálu Sindibádova dobrodružství. Za dlouhé roky sice přirozeně zestárl, ale jako padesátníkovi mu to stále vážně sluší.

Herec narozený ve slunné Kalifornii má na první pohled zajímavé jméno, které má japonský původ a symbolizuje vznešenost a také formu náboženství - buddhismu. Už jako dítě si zamiloval herectví a aby se mohl plně věnovat vysněnému povolání, rozhodl se studovat mimo rodnou zemi – na prestižní Londýnské Akademii hudby a dramatického umění (LAMDA) sídlící v umělecké čtvrti Hammersmith. Už v roce 1994 získal menší roli v komedii Blbý a blbější, ale zlom přišel až s nabídkou hlavní role v kanadském dobrodružném seriálu Sindibádova dobrodružství. Příběhy mladého námořníka v podání pohledného Gesnera se staly už po odvysílání prvního dílu hodně populární a vysílací stanice Global Television Network doslova zajásala nad úspěchem, který předčil jejich očekávání.

Čeští diváci si museli na jeho premiéru trochu počkat, protože práva na Sindibádova dobrodružství (měla celkem 44 epizod) odkoupila komerční TV Nova až v roce 1998, kdy se u nás poprvé vysílal na začátku února. Odvážnému hrdinovi, který se nebál žádného dobrodružství a boje s mýtickými nestvůrami, propůjčil známý hlas zkušený dabér Ladislav Běhůnek (60). Pohledný Američan se už během natáčení oženil se starší herečkou Cynthiou Farrely (58), která mu porodila tři syny – Finna Harryho (23), Roryho (19) a nejmladšího Tucka Johna (17).

Představitel Sindibáda žije s rodinou v kalifornském Malibu a před pár měsíci oslavil významné půlstoletí. Herec vypadá ve svém věku skvěle, na čemž nese velkou zásluhu i jeho poměrně aktivní život. Snaží se pravidelně cvičit v domácí posilovně, rád tráví čas výlety a turistikou nebo na mořských vlnách surfováním.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.