Pamatujete na holubí dámu ze Sám doma? Z Brendy Fricker je 75letá babička, která nemá ráda Vánoce

Brenda Fricker si zahrála Holubí dámu v Sám doma 2: Ztracen v New Yorku
Brenda Fricker si zahrála Holubí dámu v Sám doma 2: Ztracen v New Yorku
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 12. 2020

Brenda Fricker (75) se nezapomenutelně zapsala v roli holubí dámy v druhém pokračování kultovní komedie Sám doma s názvem Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Od natáčení filmu uběhlo 28 let a z irské herečky je milá babička, která však neprožívá šťastné období.

Rodačka z Dublinu, která získala prestižní cenu Oscar za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli a několik významných nominací, zazářila během své herecké kariéry v mnoha rolích. Ale s časem Vánoc je úzce spojená sváteční komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kde ztvárnila postavu holubí dámy, která se spřátelí s hlavním hrdinou Kevinem McCallisterem v podání Macaulaye Culkina (40) a pomůže mu dopadnout dvojici dobře známých lupičů Harryho a Marva.

Úspěšný vánoční film měl premiéru na konci roku 1992 a od dob natáčení uběhlo dlouhých 28 let, za kterých se všichni herci z filmu logicky výrazně změnili. Brenda Fricker je milá »stařenka« s šedivými kudrnami, která má však za sebou v osobním životě náročný boj s depresemi a mnohonásobné pokusy vzít si život. "Trpím depresemi 50 let. Navštěvovala jsem terapeuta, čistě z toho důvodu, abych mohla s někým mluvit a slyšet jiný lidský hlas," přiznala Brenda Fricker, jak uvedl web celebsnow.co.uk.

Letošní svátky pro ni nebudou šťastné z mnoha důvodů. "Teď je mi 75 let a lhala bych, kdybych tvrdila, že to budou hezké a veselé Vánoce, protože jsem stará a žiju sama. Nahraju si několik dobrých pořadů v televizi, mám svého psa a díky tomu je nějak přežiju. Svátky nemám moc ráda. Ale letos mám doma vánoční světýlka, takže si myslím, že bych za to měla dostat nějaké bonusové body. Je to pro mě obrovský úspěch," svěřila se v pořadu RTÉ Radio One.

"Můj tchán se nakazil koronavirem, takže i to mi dělá starosti. Nemůžu se s ním spojit, protože kvůli jiné nemoci nemůže používat telefon. Je to hrozné," dodala v rozhovoru představitelka »holubářky« ze Sám doma.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.