Pamatujete na Jane z Melrose Place? Krásná Josie Bissett oslavila padesátku a je z ní úspěšná spisovatelka

Herečka ve své nejslavnější roli Jane z Melrose Place.
Herečka ve své nejslavnější roli Jane z Melrose Place.
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2020

Herečka Josie Bissett (50) se proslavila jako blondýnka Jane Mancini v populárním televizním seriálu Melrose Place, který se začal vysílat v roce 1992. Nedávno oslavila významné 50. narozeniny a stále zůstává krásnou blondýnkou, která navíc získala mnohá ocenění i v knižním světě.

Americká herečka Josie Bissett, vlastním jménem Jolyn Christine Heutmaker, začínala už jako dvanáctiletá dívka v řadě televizních reklam a byla tváří několika kosmetických kampaní. Pohybovala se v uměleckém průmyslu poměrně dlouho, ale až v roce 1989 se výrazněji prosadila a získala roli v psychologickém thrilleru Hitcher In The Dark italského režiséra Umberta Lenziho (†86). Díky němu se dostala do většího povědomí a přišla nabídka na její neznámější roli Jane Andrews-Mancini v americkém televizním hitu Melrose Place, který vysílala stanice Fox od roku 1992. Pod jménem seriálu byla podepsána zvučná jména Aarona Spellinga (†83) i producenta Darrena Stara (59), kteří stáli mimochodem za fenomenálním úspěchem Beverly Hills 90210.

"Byla jsem tak mladá. Vrhla jsem se do práce a pamatuju si, jak jsem šla po Melrose Avenue a opravdu jsem netušila, v co se to promění. Přála jsem si hrát někoho trochu bláznivějšího a kontroverznějšího, ale nakonec jsem ráda za Jane. Byla to holka od vedle, takže jsem hrála vlastně sebe," zavzpomínala Bissett pro Seattle Refined.

Krásná blondýnka se během natáčení Melrose Place zamilovala do hereckého kolegy Roba Estese (57) alias Kyla McBraida, za něhož se ve skutečném životě také provdala. Přes bolestivou ztrátu nenarozeného prvního miminka, se v průběhu následujících let stali dokonce dvojnásobnými rodiči, mají spolu syna Masona (21) a dceru Mayu Rose (18). Ale kvůli vzájemným neshodám se manželé po letitém vztahu rozvedli. V roce 2017 si herečka řekla podruhé »ano« se současným partnerem Thomasem Doigem.

Prosadila se také jako úspěšná spisovatelka. Její kniha pro děti Tickle Monster získala hned několik ocenění jako například Publisher´s Choice Award 2008 a nádherné ilustrace jen dokreslily oblíbenou dětskou knížku. Ta vznikla v době, kdy herečka byla svobodná matka a do čtenářského světa unikala od starostí a trápení všedních dnů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.