Pamatujete na Jill ze sitcomu Kutil Tim? Patricia Richardson je skoro 70letá blondýnka, která zapomíná stárnout

Herečka ztvárnila hlavní roli v úspěšném sitcomu Kutil Tim
Herečka ztvárnila hlavní roli v úspěšném sitcomu Kutil Tim
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

Herečka Patricia Richardson (69) ztvárnila sympatickou matku a manželku Jill Taylorovou v oblíbeném americkém sitcomu Kutil Tim, který kraloval televizním obrazovkám na začátku devadesátých let. Od dob, kdy se poprvé objevil ve vysílání, uběhlo skoro třicet let a hlavní ženská představitelka stárne s velkou elegancí. Dokonce výrazně změnila image.

Americká herečka Patricia Richardson se proslavila v roli Jill Taylorové, matky tří synů a manželky kutila Tima v podání Tima Allena (67), ve stejnojmenném komediálním seriálu, který odstartoval svou popularitu na začátku devadesátých let a získal si miliony fanoušků po celém světě. K roli sympatické paní domácnosti však přišla, jak se říká jako »slepá k houslím«. Nedělala žádný konkurz, jak by se dalo očekávat, ale přijala nabídku od producentů, kteří se nevěděli rady, kdo by zvládl ztvárnit hlavní představitelku. Herečka měla rozjednaný projekt s Disney, který nakonec nedopadl a nabídka ze strany produkční společnosti na účast v sitcomu Kutil Tim, kde stále chyběla ženská postava, se rozhodla přijmout. "Zavolali mi a říkali, že mají toho chlápka, který dělá stand-up comedy, za což získal i cenu. Nikdy jsem o něm neslyšela a netušila jsem, o co jde. Už jsem viděla jeden pořad, který byl postavený na stejném principu, ale nebyl úspěšný," přiznala otevřeně Patricia Richardson, jak uvedly Fox News.

I když byla na začátku skeptická, sama cítila dobrou chemii s hercem a komikem Timem Allenem, které si všimli i producenti seriálu. A úspěch se dostavil záhy, když se první epizoda Kutila Tima odvysílala v roce 1991 a zaznamenala obrovskou sledovanost a popularitu. Dočkal se neuvěřitelných osmi sérií a celkem 204 dílů. Poté se Patricia Richardson rozhodla odejít a přesto, že Allenovi bylo nabídnuto působení v další deváté sérii, bez své seriálové parťačky už nechtěl pokračovat a sitcom skončil v roce 1999. Za postavu Jill Taylorové byla herečka dvakrát nominována na Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší herečka v televizním seriálu – Komedie a muzikál a čtyřikrát na cenu Primetime Emmy v kategorii Nejlepší hlavní herečka v komediálním seriálu.

V osobním životě je Američanka původem z Bethesdy v Marylandu matkou tří už dospělých dětí – dcery Roxanne (29) a synů Josepha (29) a Henryho (35). S prvním a jediným manželem, hercem Rayem Bakerem (72), vstoupila do manželství v roce 1982, ale po třinácti letech zkrachovalo. Patricia Richardson oslaví v únoru významné sedmdesáté narozeniny a ve svém věku vypadá opravdu skvěle. Od dob seriálu se rozhodla pro radikální změnu a nechala se odbarvit na blond, ale vrásky jí přibývají poskrovnu. Jen škoda, že s Timem Allenem nepokračují v populárním seriálu, který by měl u televizních diváků nepochybně úspěch i dnes.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.