Pamatujete na Nicka Slaughtera ze seriálu Vražedné pobřeží? Rob Stewart oslaví 60 let a vypadá pořád skvěle

Herec Rob Stewart s herečkou Carolyn Dunnovou v seriálu Vražedné pobřeží
Herec Rob Stewart s herečkou Carolyn Dunnovou v seriálu Vražedné pobřeží
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2021

Devadesátá léta byla obdobím, kdy televizní zábava přímo překypovala úspěšnými seriály, které válcovaly diváckou sledovanost. V roce 1991 se objevilo Vražedné pobřeží s hlavním hrdinou Nickem Slaughterem, který byl charakteristický culíkem a havajskou košilí. Od doby premiéry první řady uběhlo neuvěřitelných 30 let a představitel pohledného detektiva, kanadský herec Rob Stewart (59), oslaví za pár dní jubilejní »šedesátku«.

Případy sympatického detektiva Nicka Slaughtera, který společně s kolegyní Silvií Girardovou v podání Carolyn Dunnové řeší nejrůznější zločiny na vlastní pěst, oslovily nejen dobře napsaným scénářem, ale také hereckým obsazením. Kanadský seriál Vražedné pobřeží (v originále Tropical Heat) měl premiéru v dubnu 1991, ale na konci roku 1994 ho začala vysílat i nejúspěšnější tuzemská komerční stanice a dočkali se ho také čeští diváci.

Hlavní postavu bývalého policejního důstojníka ztvárnil Rob Stewart, který má na postavu Nicka Slaughtera jasný názor. "Ve skutečnosti to nebyl typická americký hrdina. Prohrál každý boj. Skoro každá epizoda začínala tím, že ho buď fackovala dívka, nebo ho nějaký chlap mlátil. Byl takovým skvělým smolařem v rámci tohoto žánru. A přesto zločin vždycky vyřeší," popsal devětapadesátiletý herec v rozhovoru pro web Thatshelf.com.

Producenti seriálu měli o roli detektiva jasnou představu a hledali herce typu Nicka Nolteho (80), nakonec však charismatický Kanaďan zcela splnil požadavky. Trvali také na tom, aby si nechal dlouhé vlasy i po dobu natáčení. Vražedné pobřeží se nakonec dočkalo tří řad a celkem 66 epizod. Dnes představitel známého detektiva neztrácí charisma a 23. července oslaví kulatých 60 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.