Pamatujete na recepčního ze Sám doma? Timu Currymu změnila život tragédie, po které skončil na vozíku

Herec se proslavil v roli recepčního v komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku
Herec se proslavil v roli recepčního v komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2020

Herec Tim Curry (74), se proslavil v roli protivného hotelového recepčního v kultovní rodinné komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Komika a umělce, který bavil diváky po celém světě, ale v osobním životě zastihla osobní tragédie, která mu změnila život.

Anglický herec Tim Curry, celým jménem Timothy James Curry, vystudoval drama a anglistiku na prestižních britských univerzitách v Cambridge a Birminghamu. Už na začátku kariéry vynikal v divadelních inscenacích a v roce 1968 zazářil v rockovém muzikálu Hair na prknech Broadwaye. V průběhu let ztvárnil nepřeberné množství rolí a postav například Gomeze Addamse ve strašidelné komedii Addamsova rodina z roku 1998, ale zahrál si třeba taky v Charlieho andílcích nebo hororu Rituál společně s herečkou Jennifer Grey alias Baby z Hříšného tance.

Televizní diváci si ho ale zamilovali především jako hotelového recepčního ve vánoční rodinné komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, ve které předvedl talent komika a i přesto, že sehrál roli »záporáka«, stal se jednou z oblíbených postav celého filmu. V roce 2012 herec prodělal mozkovou mrtvici a dlouho to s ním nevypadalo dobře. V té době uvedla jeho agentka Marcia Hurwitz, že se mu daří obstojně, učí se znovu mluvit a zotavuje se také díky fyzioterapii, jak uvedl Daily Mail.

If you've picked out two perfect films for a science fiction double feature this Halloween, go ahead and save those for another night

Zveřejnil(a) Vulture dne Pondělí 26. října 2020

Do pracovního života se vrátil v roce 2016 a v následujících letech se účastnil různých konferencí a pokračoval v náročných rehabilitacích, které postupně jeho stav zlepšovaly. Zároveň využíval i logopedické terapie, která mu pomáhala učit se zase mluvit a vyslovovat. Herec žije v andělském Los Angeles a snaží se mimo jiné těšit ze svých koníčků – četby a umění. Je také milovníkem flóry a baví ho zahradničení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.