Pamatujete na sirotka Newt z Vetřelce? Carrie Hennová se změnila k nepoznání a místo hraní učí děti ve škole

Profimedia.cz
Carrie Hennová (vlevo) se Sigourney Weaverovou
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 5. 2021

Druhé pokračování filmové série Vetřelec oscarového režiséra Jamese Camerona (66) představilo jako jednu z hlavních hrdinek tehdy desetiletou dětskou herečku Carrie Hennovou (45), která po boku Sigourney Weaverové (71) alias Ellen Ripleyové musela čelit hrozbě hrůzného mimozemského stvoření. Bývalá hvězda kultovního sci-fi snímku nedávno oslavila půlkulatiny a herectví vyměnila za kariéru ve školství.

Carrie Hennová, celým jménem Caroline Marie, se v 80. letech přestěhovala s rodiči do Anglie kvůli pracovním povinnostem otce Kennetha – důstojníka Amerických vzdušných sil. Ale osud s ní měl jasné záměry, protože díky tomu dostala v roce 1986 životní nabídku na roli sirotka, holčičky Rebeccy Jordanové přezdívané Newt. V druhém díle vetřelčí filmové série přišla o rodinu a vytvořila si silné pouto s hlavní hrdinkou Ellen Ripleyovou, ztvárněnou hollywoodskou legendou Sigourney Weaverovou. Jejich vzájemný vztah nebyl jen výplodem scénáristů, ale obě si od začátku hodně rozuměly.

"Nebyla jsem nervózní z toho, že jsem na place, protože jsem všechny znala a byli velmi přátelští. Okamžitě jsme si padly do oka (s herečkou Sigourney Weaverovou, pozn. red.). Byla jsem nadšená, protože jsem si ji oblíbila v komedii Krotitelé duchů. Když jsme spolu natáčely, vzala mě pod svá křídla, protože jsem byla nezkušená. Vztah k ní nedokážu popsat, protože je pro mě víc než jen kamarádka – to, co vidí divák ve filmu, ukazuje, jak jsme to cítily i ve skutečnosti," prozradila Carrie Hennová, jak cituje web Wired.com.

V době uvedení filmu se dětská herečka přestěhovala s rodinou zpět do Spojených států a o rok později získala Saturn Award za nejlepší výkon v kategorii – mladý herec/herečka. V rámci ocenění Young Artist Awards (Cena pro mladého umělce/umělkyni) byla jednou z nominovaných. Slibně nastartovaná kariéra však nepokračovala, protože Carrie Hennová se rozhodla zaměřit na vzdělání a budoucnost v pedagogickém odvětví.

V polovině devadesátých let dokončila střední školu Atwater High School v Kalifornii. Později její kroky vedly na Kalifornskou státní univerzitu, kde získala bakalářský titul v oboru liberálních studií a vývoje dítěte a potkala tam také svoji životní lásku – manžela a policistu Nathana Kutchera, se kterým má jedno dítě. "Je to celkem divné, protože mám dceru, která je v podobném věku, jako jsem byla tehdy já v době natáčení filmu. Je jako můj klon," přiznala bývalá americká herečka Carrie Hennová, která se vzdala možnosti věnovat profesionálně herectví a pracuje jako učitelka na základní škole v americkém Atwateru.

Herečka Eva Josefíková (32) je už vdanou paní. V sobotu řekla své ano dlouholetému partner...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu